DEKSAZONE

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czakira
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:13 am

DEKSAZONE

Post autor: czakira »

Nie ma nic o tym leku na forum niestety. Czy któryś z waszych szczurków był tym leczony ? Czy były jakieś efekty uboczne? W jakim przypadku było mu/jej to podane ? Może ma inną odmianę lub pisownię : deksazon, dexazon. Z góry dzięki za odpowiedzi.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: DEKSAZONE

Post autor: nienazwana »

A nie dexaven przypadkiem? To steryd, poczytaj na forum lub w jakiejś netowej encyklopedii leków :)
czakira
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:13 am

Re: DEKSAZONE

Post autor: czakira »

no właśnie mogłam iść osobiście spytać o ten lek i zapisać na kartce... przez telefon brzmiało to jak deksazone. i jest niby taki lek, ale na forum jest tylko raz użyta ta nazwa i nic więcej. chciałam po prostu wiedzieć czy jakiś weterynarz to wstrzykiwał i jaka była reakcja szczura bo mój prawie zszedł... i teraz walczymy o jej życie nie wiedząc czy to od leku czy od czego.
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: DEKSAZONE

Post autor: Zirrael »

Właściwa nazwa to Dexasone - to krótko działający steryd (u szczurów od 24 do 48 godzin). Co do działania należy dopytać weta - u mnie był używany jako wspomożenie działania antybiotyków w ciężkich przypadkach a wet z jakiegoś powodu nei chciał używać dużo dłużej działającego Dexafortu.
Obrazek
czakira
Posty: 24
Rejestracja: pn lip 25, 2011 8:13 am

Re: DEKSAZONE

Post autor: czakira »

właśnie nie dopytywałam bo uznali, że krytyczny stan mojego szczura to nieszczęśliwy traf i na pewno nie jest to wina leku. jak jej się poprawi to pojadę do Oazy bo z dnia na dzień jest lepiej i nie chce żeby stres wizyty to zepsuł. spytam czy oni go stosują i czy zauważyli skutki uboczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”