Źle wykonany zastrzyk

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
julkaak
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 10:09 pm

Źle wykonany zastrzyk

Post autor: julkaak »

Hej !
Mam 6 miesięczną szczurzycę rasy Sphinx. Ostatnio byłam z nią u weterynarza i dostała antybiotyk w zastrzykach ( kiedyś już miała robione zastrzyki więc wiem jak to robić ;) ) ,jednak dzisiaj za lekko wbiłam igłę i lekarstwo dostało się pod skórę . Utworzył się bąbel na którym znajduję się siniak . Czy iść z tym do weterynarza ? Bardzo proszę o waszą pomoc !
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Źle wykonany zastrzyk

Post autor: nienazwana »

Ja bym poszła i to szybko dla własnego spokoju. Może tak być że lek się wchłonie ale może utworzyć się duży krwiak (siniak już się zrobił :-\ ) i może zrobić się martwica. Łysolki mają bardzo wrażliwą skórę.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Źle wykonany zastrzyk

Post autor: nienazwana »

No i nie wiadomo czy lek się wchłonie a przy antybiotykach regularność podawania ma kolosalne znaczenie. Niech lepiej się wet wypowie, co spec to spec.
julkaak
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 10:09 pm

Re: Źle wykonany zastrzyk

Post autor: julkaak »

Przez noc bąbel zmięk i stał się bardziej płaski . Lekarstwo na szczęście zaczęło się wchłaniać :D Ale dalej niepokoi mnie ten siniak :C Do weta zapisana jestem dopiero na wtorek . Nie wiem czy poczekać do wtorku , iść od razu czy może zaczekać do jutra i wtedy postanowić . Andrzej ( bo tak szczurek ma na imię :) ) normalnie biega , je, pije bawi się z drugim szczurkiem , zachowuje się normalnie. Jak dotykam siniaka nie piszczy , nie wygląda jakby go to bolało .Więc nie wiem czy warto jeszcze jeden dzień poczekać czy nie ? :-\
julkaak
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 10:09 pm

Re: Źle wykonany zastrzyk

Post autor: julkaak »

Po okolo dobie bębel na szczęście znikł :) teraz tylko na ciele Andrzejka widjeje paskudny strupek :( raczej poczekam do wtorku chyba że coś się będzie działo , szczurka nic nie boli ( jak zwykle dokazuje z kolegą :D ) , ale zrezygnowałam z robienia zastrzyków , lekarstwo wstrzykuję do kukurydzy i w takiej formie Andrzej z chęcią je pochłania :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Źle wykonany zastrzyk

Post autor: akzi »

strupek to martwica poczytaj o tym tutaj => http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=30673
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”