Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Post autor: ssylvusia »

Z tego co się orientuję nie ma antybiotyków w kropelkach.
Marika, nie zadałaś pytania o antybiotyk, ale to nie zmienia faktu, że szczurek ma niewłaściwie aplikowane leki i w ten sposób naprawdę mu nie pomagasz :( Nikt się nie czepia, nikt nie chce dla Ciebie źle, nam przede wszystkim zależy na dobru ogona.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Post autor: noovaa »

Do końca życia podaje się leki na guza przysadki mózgowej lub na serce. Ale nie są to antybiotyki. Antybiotyków nie można dawać za długo, jest to bardzo szkodliwe.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Post autor: Marika »

Wiem, że nikt nie chce dla mnie źle, po prostu staram się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Nie ma antybiotyków w płynie? Kolejne zaskoczenie, gdyż na tym forum również o tym czytałam.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Post autor: smeg »

Marika, ale po co się tłumaczysz i kogo teraz bronisz? Niekompetentnego weterynarza? Zamiast zaprzeczać samej sobie w kolejnych postach i zachowywać się, jakbyśmy Cię atakowali, pomóż choremu szczurowi i jedź z nim do porządnej lecznicy. Wszyscy tu chcą tylko tego, żeby Twój szczur był prawidłowo leczony i w efekcie wyzdrowiał.

Są antybiotyki w płynie, np. Bactrim dla dzieci, ale nie są w kroplach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Post autor: ssylvusia »

Marika pisze:Nie ma antybiotyków w płynie? Kolejne zaskoczenie, gdyż na tym forum również o tym czytałam.
Marika, po co te złośliwości? Są antybiotyki w płynie/zawiesinie, chociażby Keflex, ale tego nie podaje się na kropelki, tylko ml. Kropelka kropelce nie równa, nie wylicza się w ten sposób dawki antybiotyku. Tak można podać co najwyżej witaminki.
ObrazekObrazek
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: Podawanie lekarstw jednemu szczurowi

Post autor: Marika »

To jest antybiotyk w płynie, dawkuje w kroplach za pomocą strzykawki. I nikogo tu nie atakuję ani nie bronię (przepraszam, jeśli to co piszę odbieracie w ten sposób), po prostu pytam i rozwiewam wątpliwości.

ssylvusia, to w żadnym wypadku nie miała być złośliwość, przepraszam za mój styl pisania. Po prostu dostałam dwie sprzeczne informacje, i dziękuję za naprostowywanie ich.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”