maść ozonowa? ktoś stosował?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

maść ozonowa? ktoś stosował?

Post autor: klimejszyn »

widzę, że na forum nie ma wzmianki na temat tej maści.

Alucard ma ranę na grzbiecie od pewnego czasu, spora, nie chce się nijak goić.
rana nie krwawi, nie jest od pogryzienia, nie wiadomo skąd się wzięła i szybko się powiększała (teraz stoi w miejscu od jakiegoś czasu).
wygląda jak zerwany płat skóry, łysy placek, biała skórka, bez żadnych zadrapań, nic.
jak wspomniałam - nie krwawi, ale jest cały czas mokra.
i nic mu na to nie pomaga..

wysłałam tatę dzisiaj po iver do osiedlowego weta, a on słynie terapii ozonowej u zwierząt, wiem, że dużo osób właśnie z ranami u zwierząt do niego jeździ i sobie chwalą.

wet ten polecił tacie na tę ranę maść ozonową.
kosztuje grosze, do kupienia u niego za 10zł.
http://ozonosept.com.pl/ozonosept-masc.htm
ze strony:

Lecznicze działanie ozonu sprawia, że maść Ozonosept to doskonały środek wspomagający gojenie ran, oparzeń, zmian grzybiczych a nawet zmniejszający zakwasy. Maść jest produktem hypoalergicznym, całkowicie naturalnym, nie zawiera konserwantów, barwników ani substancji zapachowych. Ozonosept powstaje w procesie nasycania ozonem oliwy z pierwszego tłoczenia, wyprodukowanej z oliwek najwyższej jakości.

Działanie:
- działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przyspiesza gojenie uszkodzonej skóry,
- działa przeciwzapalnie,
- poprawia krążenie krwi i limfy oraz przyspiesza dostarczanie tlenu do tkanek, zmniejszając tym samym stany zapalne i zastój płynów charakterystyczny dla cellulitu,
- poprawia metabolizm tlenu na poziome czerwonych krwinek dzięki zwiększonej utylizacji glukozy, rozbijaniu kwasów tłuszczowych i aktywacji enzymów, które blokują wolne rodniki.

Wskazania:
- przy stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (m.in. trądzik, opryszczka),
- trudno gojące się rany,
- odleżyny, owrzodzenia żylne,
- zespół stopy cukrzycowej,
- grzybica stóp i podudzi,
- ropnie i czyraki,
- choroby infekcyjne skóry,
- zmiany egzematyczne.
- otarcia

zastanawiam się, czy ktoś z Was miał z tą maścią do czynienia i może coś napisać?
oczywiście podejdę na dniach, kupię i zaczniemy testować - napiszę, czy są jakieś efekty :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: maść ozonowa? ktoś stosował?

Post autor: madziastan »

klimejszyn pisze: wygląda jak zerwany płat skóry, łysy placek, biała skórka, bez żadnych zadrapań, nic.
jak wspomniałam - nie krwawi, ale jest cały czas mokra.
Tak samo jak z moją Majtki! Od kilku dni ma łysy placek, zerwaną skórę (miała strupa i go zerwała :/ ) więc maść będzie potrzebna, więc fajnie by wiedzieć, czy maść ozonowa pomoże.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: maść ozonowa? ktoś stosował?

Post autor: klimejszyn »

wiem, że ozonoterapia u zwierząt daje fajne efekty - widziałam kiedyś zdjęcia u tego weta. ale to się zwierza pakuje w foliowy worek i tylko głowa mu wystaje i w worek pakuje się caly ten ozon rurkami.
u szczura się to raczej nie sprawdzi (już widzę, jak nieruchomo siedzi w worku :P ), więc maść wydaje się fajną alternatywą.
z kolei w necie czytam opinie ludzi, którzy stosowali tę maść i mówią, że z dnia na dzień widać efekty.
więc spróbuję u Alu, ale gdyby ktoś tu miał jakieś doświadczenie to byłabym wdzięczna za info, czy faktycznie pomaga :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: maść ozonowa? ktoś stosował?

Post autor: smeg »

Ja stosowałam, ale nie maść ozonową, tylko Ozonellę - to ozonowana oliwa z oliwek, też do smarowania ran. Bardzo dobrze się sprawdzała u mojego Baśka, był maleńki (ok. 3 tygodnie), a miał wielką martwicę na pół grzbietu spowodowaną zastrzykami podawanymi przez niekompetentnego weterynarza. Przez tą martwicę miał problemy z poruszaniem tylnymi łapkami, więc musiała być głęboka. Bardzo ładnie się zagoiło, a stosowałam głównie Ozonellę na "mokrą" ranę i Alantan na suche strupki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”