Lek Galastop

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Każdy inny wet tu mówi to proszę przyjsc ze szczura bo bez sprawdzenia nie moge podac nawet jak powiem ze podawalem to i tak u innego za wizyte musze zaplacic koszt 20-30 euro :/ bo musza miec u nich tak jakby kartoteke bo inaczej bez tego nie wypisze recepty :( . Jutro pojade do innych i postaram sie wybłagać bo porawa byla duza i co mialem zrobic jak mi nie chca dac ....A Polska recepta bedzie akceptowalna w Niemczech ?
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Lek Galastop

Post autor: noovaa »

Tego niestety nie wiem, ale to nawet jak ze szczurkiem pójdziesz... Powiesz jaka diagnoza i na jaki lek reaguje, że chcesz leki na dłużej, bo szczurek na nich musi być do końca życia.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Jeśli chodzi o myszkę to stan z dnia na dzień gorszy , dogadałem się z jednym Wetem że jutro mam o 9:00 wpaść bo prztygotowaną Carbegoline przez Weta zrobioną ( czy można tak ?) jeśli cena będzie mała to ok ale jeśli będzie cena duża a mało dawek to chyba zamówie bo jest teraz okazja na Cabaser cena 20 tabletek 26 Funtów i posiada w sobie 1mg Cabergoliny na Tabletkę a Dostinex ma 0,5mg czy to znaczy że mniejsza dawkę sie podaje ? Jest tez Cabasar 2mg na tabletkę,
A jeśli odpukać.... myszka by nie brała leków a dalej je i pije to i tak guz ją wykończy czy będzie żyła ale z takim niedowładem ?


Pozdrawiam
Oby się udało.
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Jeśli była poprawa po Galastopie, to znaczy że guz jest prolaktynowy i szczurka powinna dostawać kabergolinę już dożywotnio - bez tego guz zacznie znów rosnąć i uciskać różne obszary mózgu, wywołując kolejne poważne dolegliwości neurologiczne, w zależności od tego jak się rozrasta - z możliwą utratą zdolności jedzenia i oddychania włącznie. Na kabergolinie da się sporo miesięcy ogonkowi podarować, np u ol. szczurka żyje już naprawdę długo :)
Przelicz, jakie tabletki Cabaseru taniej wyjdą, i dawaj - podaje się wtedy mniejszą itabl. lość niż w przypadku Dostinexu, bo to 2x więcej substancji czynnej.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Dzieki za cenne rady ja i Zosia jestesmy wdzieczni :)
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Pisz, jak dalej ze szczurką, oby była poprawa i się utrzymała :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Ehh no cóż porażka tu Wet nie przypisze mi Leku Dostinex ani Cabaser te procedury :/ jedynie na siłe Galastop - nawet tłumacząc im że to na 3 dawki starczy i jeszcze za taką cenę :/ za tą samą cenę mogę sprowadzić bez recepty za 60-90 dawek
Teraz jedynie zostaje ludzki lekarz oby coś pomógł bo już dzwoniłem i pytałem się musze tylko załatwić . Oby...
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Działaj przez ludzkiego, a tymczasem trudno, może jakoś uda się dalej z tym galastopem ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Jutro pojde do ludzkiego , oby dal recepte bo jak da recepte to tu placac 10 euro dostajesz 30 Tabletek ,
A jak nie to juz kolega w UK sie dzis zapyta w Aptece czy maja na stanie i za jaka cene bo cos kolo 25 funtow , i w najgorszym wypadku sprowadze z USA za laczna kwote 31 euro ale minus taki ze jak wysla w poniedzialek to idzie do EU 5 dni i czy ona to wytrzyma. Bo Galastop na te 3 dawki to juz 25 euro . :(
Brat mi zalatwil w PL juz recepte na Dostinex i moge kupic nawet w DE ale z polska recepta to 100% kwote i zamiast 10 euro wychodzi 210 euro a w PL majac recepte tez moge kupic.
Pozdrawiam
Dominik
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Powodzenia :) Liczy się czas i żeby przerw nie robić niepotrzebnych
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Sukces juz uwielbiam tego lekarza.
Posiadam receptę na cabaser 1mg 40 tabletek (10 euro) jak sie ciesze bo liczylem na 20 tabletek a tu prosze 40 szt . Jedynie musze czekac do 16:00 bo muszą ściągnąć z bazy głównej. ;)
Teraz pytanko dawkowanie jakie łącznie z krojeniem tabletki i jaka pierwsza dawke (podkreslam to 1mg) i czy lek rozrobiony mozna trzymac w lodówce na 3 dni? Pozdrawiam
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

I jak tam po leku, mam nadzieję, że się poprawia albo przynajmniej nie jest gorzej? Wygłaszcz Zosię ode mnie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Witajcie , jak wiecie znów podałem jej lek tym razem Cabaser 1mg i pierwsza Dawka była cała tabletka a jutro znów dostanie jeszcze raz całą tablętkę potem zejde na 1/2 tabletki i po jakims czasie jak bedzie super to 1/3 w koncu to 1mg.
A wiec Zośka juz sie nie przewraca na boki i gryzie cięzkie zeczy (lapkami dalej nie) ale nadal woli papki , juz chodzi szybciej i nie rozjezdzaja jej sie lapki (jest poprawa jesli chodzi o guz przysadki. Ale :-\ dzis zobaczylem do ich Hamaka i wziolem ja zeby sprawdzic jak sie miewa i zeby wytrzec nos i oczy i zaczela nagle dziwnie (jak astmatyk otwierac pyszczek na cala szerokosc polozylem na lozku i biegala z pyszczkiem do gory i pyszczek na max otwierala jak by chciala oddychac i myslalem ze cos w gardle jej stoi dalem jej szczykawka wode tez ,ale jak spala byl spokoj albo moze cos w nosie ma wiec wziolem wacik mokry i wytarlem nosek lekko nacisnolem brzuch moze zeby cos wyszlo jej po chwili tak jak by kichnela i cos bialego jej z nosa wycieklo taka maź i oczywiscie troche krwi potem lecialo po chwili sie uspokoila i trzymajac ja tulac i ogrzewajac i mowiac do niej cicho uspakajala sie polozylem ja do Hamaka teraz lezy ok i jest cisza , ale cos jej siostra widze ze tez nie tak jak Zosia , ze tez dziwnie oddycha ciezko czesciej niz normalnie , wziolem Toske i zaczela mi lezec na brzuchu i wydawala dzwieki dziwne jak by miala czkawke czy cos. i dalem ja do klatki ona wskakiwala na mnie i nie chciala wejsc ale po chwili dalem do Hamaka i tez lekko dziubek ale bardzo lekko otwierala. Dalem im wiecej papierowych recznikow szmatek i wlaczylem nawet grzejnik w pokoju. Bo moze to byc przeziebienie albo cos z plocami ??
Doradzcie .
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: smeg »

Oddychanie pyszczkiem to bardzo poważny stan u szczura, oznacza duszności. Najczęściej powodem są problemy z sercem, powodujące niewydolność krążeniowo-oddechową. Być może szczurka powinna dostawać też leki na serce, do takich najbardziej popularnych należy Furosemid (doraźnie), Prilium, Vetmedin/Cardisure.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Mino, ciężko tak doradzić na odległość, nie jesteśmy weterynarzami. :-\ To mogą być duszności jak pisała smeg, albo szczurka się czymś dławiła. Powinny zostać dokładnie osłuchane, może i dobrze byłoby wykonać RTG płuc, skoro druga samiczka ma podobne objawy. ::)
Dlaczego chcesz jutro znów podać dużą dawkę cabaseru? Pierwsza dawka rzeczywiście jest wskazana większa, ale potem co 3 dni podaje się 0,6 mg na kg masy ciała szczurka, więc podawaj co 3 dni 1/2 tabletki.
Niech je nadal przede wszystkim miękkie jedzenie, bo może ma problemy z żuciem twardych pokarmów. Granulat możesz rozetrzeć nożem na miałki proszek, rozprowadzić w wodzie/zupce/rozcieńczonym gerberze, i podawać do jedzenia :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”