Lek Galastop

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Witajcie małe sprostowanie to nie antybiotyk Dostinex ale NOVADOX. pomyliło mi się ...
Kolego Paul_Julian dzwoniłem do Dr.Rzepki i na recepcji mi powiedzieli że konsultacji telefonicznych nie udziela pani doktor i mam przyjechać ale z Niemiec będe jechać do Warszawy :/ bo Niemieccy Weterynarze nie znają się na małych zwierzakach oni potrafia jedynie psy i koty chyba. Ale mam spróbować zadzwonić po 18:00 bo operuje
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lek Galastop

Post autor: unipaks »

Kabergolina to lek na guza przysadki ; może to być Galastop, Dostinex, Cabaser. Daje się jeden z nich (najwygodniejszy jest austriacki Cabaser tabl. 1mg - daje się 1/2 tabletki w pierwszej dawce a potem po 1/4 tabl. co 3 dni). Albo Dostinex 1 tabletkę w pierwszej dawce, potem po 1/2 co 3 dni.
Galastop jest ciężki do podania, dużo tego...
Ten antybiotyk Twoja szczurka dostawała doustnie czy w zastrzykach? Bo w podawaniu doustnym bardzo ważne jest wypijanie dużej ilości wody, i żeby po zjedzeniu leku nie kłaść się, a trudno tego dopilnować u zwierzaczka. Doxycyklina może powodować bowiem np bardzo bolesne zapalenie przełyku i szczurek cierpi. Poza tym ona wcale nie tak dobrze przenika barierę mózg/lrew, trzeba by podawać większe dawki i leczyć naprawdę długo. Enrofloksacyna (np Baytryl byłby lepiej działający).

4 dni podawania antybiotyku to o wiele za mało, zwłaszcza przy doxycyklinie
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Hey,
Jak piszecie że za mało to wznowie podawanie ale aby NOVADOX i GALASTOP można podawać w ten sam dzień.?
Jak pisałem wcześniej Podawałem i chyba będę kontynuować podawanie NOVADOX (opis 10mg/ml) smakelijke orale suspensie
dawka weta była 2x0,2ml do ustnie przez szczykawkę i z tym jest ok mała dobrze wypija to ale podam jej 0,3ml a jeśli chodzi o GALASTOP 50ug/ml to kupiłem to sam u Weta bo oni podają to tylko psą i nie mają pojęcia o leczeniu gryzonia tym , Jeśli chodzi o tabletki czy to Dostinex czy to Cabaser to na receptę ale wet nie chce mi jej dać , nie to co w Polsce :/ może wy możecie zakupić ja zapłacę i wyślecie ? jeśli chodzi o podanie Galastop 1 dawka to rozcięczyłem to z kubusiem bo lubi ten smak ale i tak było ciężko bo podałem jej 5ml ale po 2 ml już miała dość i musiałem odczekać a teraz co 3 dni będę podawać 1ml i z tym nie będzie problemu a potem wybłagam weta o tabletki. Oczywiście standard to wit b2 C i Magnez i papki robie różnych warzyw i owoców i tam to wlewam.
Czego mam unikać przy podawaniu tych leków ? Jej sierść jest ok ładna i zdrowa i zauważyłem że jej ogon wyjaśniał bo wcześniej był ciemniejszy , oczywiście co dzień obgryza kamień z wapnem. dziś podałem jej to co sam zaczynam pić czyli jogurt przypomina kwaśne mleko z Grzybem tybetańskim. Chorej Zośce jak i zdrowej Tośce smakuje i ciesze się że chora to liże wypija oczywiście nie jest to picie takie jak kiedyś ale już coś pije przy mnie.
Pozdrawiam
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Chętnie z kimś pogadam na żywo czyli gg lub whatsapp nawet email ponieważ chętnie prześle zdjęcia i video czego kolwiek od leków po zachowanie szczura i wtedy łatwiej o rady.
Oto moje info , będę wdzięczny za każdy kontakt ^-^
mino1983@op.pl
GG: 1853676
i whatsapp 004915772565239
Dominik
można pisać a ja podeśle od razu jakieś video.
dziękuję
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: smeg »

Mino1983 pisze:a teraz co 3 dni będę podawać 1ml i z tym nie będzie problemu a potem wybłagam weta o tabletki
Dlaczego tylko 1 ml co 3 dni? Pisaliśmy wcześniej o dawkowaniu i wyszło, że 400 g szczur powinien dostawać 4 ml co 3 dni.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Inni piszą że dawka pierwsza ma być duża a następne 2-1ml a ja mam butelke 7ml i wiecej nie mam a recepty nie chca mi dac a Galastop kosztuje 21 Euro :/
Pozdrawiam
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lek Galastop

Post autor: Paul_Julian »

Może wydrukuj im tę stronę z Ratguide http://ratguide.com/meds/central_nervou ... goline.php ?
Popytaj czy mają tansze odpowiedniki np. cabaser.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Dzięki Paul_Julian ale noovaa juz mi wczesniej doradzila wydrukowalem im to w jezyku nawet Niemieckim no i Angielskim i dlatego tez wyblagalem Galostop zbyt nie chcieli na to patrzec bo nie znaja sie na tym ehhh zebym ja naprowadzal Weta na diagnoze i leki :/
Dzis dostala znow porcje oby jutro bylo lepiej
Dziekuje wam wszystkim za rady doceniam to :)
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Witajcie ponownie ,
Jeśli chodzi o leczenie mam nowości a więc po drugiej dawce Galastopu i podawaniu Novadoxu a także starannej opiece mysia już jest w lepszym stanie a wczoraj podałem 3 dawkę, i teraz nie wiem czy to zasługa Galastopu i Novadoxu czy może opieki tak starannej czy może dochodzi do siebie od tak ... Juz nie je tak często wapna jedynie od czasu do czasu ale teraz zauważyłem że do 3 razy dziennie musze jej dawać kawałek jabłka bo strasznie obgryza go aż do skórki co mnie cieszy już sama schodzi i się nie przewraca nawet wspina sie po kocu ale jeszcze na tą łapke utyka nawet czsami w szybkim tempie idzie,przemywam jej oczy i nos, stara sie łakami łapać bardziej lewą niż prawą ale to już nie to samo co 3 tyg temu :o jest lepiej i oby było lepiej,aha już z oczek i noska leci mniej czerwonej substancji (znów zapomniałem nazwy :P ).
Dziękuję wszystkim za rady za jakiś czas znów napiszę co i jak się dzieje
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Lek Galastop

Post autor: noovaa »

Smak na wapno to też objaw przysadkowy. Zakładam że galastop dał poprawę, ale to niestety oznacza podawanie galastopu do końca życia :(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Lek Galastop

Post autor: noovaa »

Porozmawiaj z wetem o tańszych lekach z tym samym składnikiem aktywnym (Kabergolina). Nie wiem jak jest u Was, ale u nas przy długim leczeniu, weterynarz może przepisać receptę na ludzki lek, nie jest on refundowany, ale w większych dawkach starcza na dłużej i wychodzi ogólnie taniej niż leki weterynaryjne.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

A to że co dzień je jabłko to chyba dobrze jak by mogła to by małe jabłko na dzień zjadła :D
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Lek Galastop

Post autor: noovaa »

Dopóki nie ma biegunek, może jeść.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Mino1983
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 13, 2013 1:44 pm
Numer GG: 1853676
Lokalizacja: Gliwice , Bad Hönningen

Re: Lek Galastop

Post autor: Mino1983 »

Witajcie ponownie ,
po podawaniu Galastopu była poprawa widoczna bardzo nawet Mysia zaczynała skakać z tapczana , ale lek sie skończył i poszedłem do Weta a ona powiedziała ( W Niemczech) że nie wie czy tak może stosować lek czy to czy tamto coś marudziła a ja ją już 2 raz proszę o receptę na dostinex a ona że nie da że nie wie czy pomoże a ja jej mówie że pomógł Galastop a ja chce ten lek w tabletkach o tym samych właściwościach ona że nie i koniec więc dziś byłem znów ale znów mi nie dała , a Mysza znów zaczyna mieć objawy jak z początku coraz gorzej jeśli szybko nie podam jej to przestanie funkcjonowac dobrze a już było tak super....
Pozdrawiam
SECURITY SYSTEM ONLINE
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Lek Galastop

Post autor: noovaa »

Te leki należy podawać dożywotnio :/

Może poszukaj innego weterynarza ? Powiedz że podawałeś dostinex szczurci, ale się skończył i nie masz możliwości iść do poprzedniego weta, bo nie wiem .. on jest w Polsce? Może w ten sposób ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”