[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: GoHa »

JUPI... Aniu.. Zla passa chorych szczurkow MUSI sie skonczyc... Wszyscy jestesmy z Bubolem.. Chlopak mlody jest.. Musie sie udac i w koncu chlop wyzdrowieje.... Mysl pozytywnie... i nie mysl ze to przez leki jest lepiej.... tylko ze wogole jest lepiej juz i tak zostanie...
Dobrze jest być kochanym... :)
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: bronka »

Aniu, Bąbelku bądźcie dzielni! Trzymamy kciuki bardzo bardzo mocno!
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
nan
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 17, 2004 4:19 pm

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: nan »

Sluchajcie a czy wie ktos moze, w jakiej dawce podac Bactrim w tabletkach? Gini miala dostawac 10 kropli zawiesiny 2xdziennie ale od wczoraj stanowczo odmawia zjedzenia tego w jakiejkolwiek formie. nawet kremu czekoladowego nie zje :( Wlewam jej to na sile do pysia ale Mala sie wyrywa, piszczy, pluje i w ogole wydaje mi sie, ze wcale tego nie polyka :( a w kazdym razie duzo mniej niz powinna...Wolalabym podac jej rozkuszona tabletke z Gerberkiem- tak dostaje Encorton i jest zupelnie ok. Tylko nie wiem, jak tabletke podzielic...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

nan&s-ka: Lunek, Twiggy i Ukochana Gini za Teczowym Mostkiem...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: krwiopij »

sprobuj ze slodkim zageszczonym mleczkiem z tubki (o ile bactrim mozna z mlekiem), majonezem lub budyniem - powinno jakos pojsc... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Ania »

Dzięki wszystkim za współuczestnictwo w moim szczęściu ;)
Nan - nie mam pojęcia co z tabletkami, ja też Georgeowi muszę dawać na siłę i aż mi się serce kraje... faktycznie zagęszczone słodkie mleko moze być ok, ja też spróbuję.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: ESTI »

Ja nie napisze nic poza tym, że nie będę zapeszać...

Ale hiphip strasznie się cieszę, tylko csiiiii...:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Ania »

Jest problem - chłopaki dostali po pół mililitra enrofloksacyny na łeb, wystąpiła u obu martwica - jeszcze w początkowej fazie bo jest sierść ale w tym miejscu czuć wyraźne zgrubienie a skóra jest twarda jak skoruba i bordowa, coś jak pięciozłotówka. Waham się czy dawać im te zastrzyki - zostały jeszcze 4, wygląda na to, że będzie 5 martwic u każdego czyli pół ciała, to bardzo dużo - jakieś sugestie?

----

Dopisek, 10:10
Bubu ma w miejscu iniekcji ranę wielkości dwugroszówki, głęboką na około 1,5 milimetra, prawdopodobnie wygryzł lub wydrapał, krwawobordowa, pod spodem gładka warstwa skóry, obdzwoniłam wetów aż tu nagle oddzwoniła dr Wojtyś. Rana nie nadaje się do szycia wg dr Wojtyś bo wg opisu jest ładnie zaschnięta (początki martwicy), niestety Bubu stale ją rozdrapuje. Enroxil będzie podawany doustnie.
Żeby tego było mało Zu dorwała się do apteczki i wgryzła w Pularyl, dzwoniłam do Wojtyś od dwóch godzin, przed chwilą oddzwoniła. Nie ma jeszcze objawów co wskazuje na to, że mała prawdopodobnie nie ruszyła preparatu lub tylko go liznęła, jesli pojawią się objawy można podać atropinę i nic się nie stnie.
Ja ogłupieję z tymi szczurami... Czy to się zaleczy, tą martwicę?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Beeata »

jesli martwica to najpierw wypadnie siersc a pozniej zluszczy sie skora ,tego nie da sie zatrzymac . Pozniej wszystko zalezy od zwierza,jesli nie bedzie rozdrapywal,lizal to szybko strupek sie zrobi ,zagoi i siersc odrosnie.Jesli bedzie wyprawial to samo co robil parszywek to moze sie gic miesiacami nawet. Dbaj zeby ewentualna ranka byla sucha ,zeby sie nie "slimaczyla" -rivanol i gemcjana ladnie zasuszaja.Jak robil sie gruby strup smarowalam solcoserylem .W tej chwili wlasciwie jest juz wygojone ,zarasta sierscia....ale co z tego...?:((((
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: GoHa »

A co sadzicie o smarowaniu Oxycortem? Albo zastosowaniu jakiejs masci ze sterydem i antybiotykiem? hm?
Aha dodatkowo chcialam powiedziec ze moj wet zna jakiegos weta ze Szczecina... nie wiem czy zna sie na szczurkach.. nazywa sie Bartosz Tarasewicz... mowi wam to cos??
Dobrze jest być kochanym... :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Beeata »

mnie nic nie mowi......
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Ania »

N razi maści z jakimkolwiek oxykortem czy sterydem odpadają bo Bubu nie ma kawałka skóry, nie można stosować tych maści na tak głębokie rany.
GoHa - to nazwisko bardzo źle mi się kojarzy, nie wiem czemu, spróbuję namierzyć jego lecznicę, może będę mogła coś więcej powiedzieć.

Beeata - sierści już dawno nie ma w tym miejscu bo Bubu zwyczajnie wygryzł sobie strup z sierścią z miejsca, gdzie podałam Enroxil, jest to wielkości dwugroszówki i głębokie na około 1,5 milimetra. W środku wyschnięte.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Beeata »

no wiec solcoseryl,ale jak mowilam nie jest tani,ok.15 zl.kosztuje.Przyspiesza ziarninowanie a tym samym gojenie ran .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Ania »

Jutro kupię (tzn patrząc na godzinę - już dziś).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Beeata »

Oby tylko nie robil z rana tego co Parszywek robil.jak tylko robil sie strup to rozdrapywal do krwi...i tak w kolo Macieju .Dopiero wczoraj odpadl ostatni strupek z karku ale to tylko dlatego ,bo nie mial juz jak rozdrapywac.Na nozce jednak dalej wygryza .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] dawki dla szczurów - tabela

Post autor: Ania »

Wiesz, to jest coś dziwnego, Wojtyś mówiła, że zrobi się strup ale zaczynam się martwić. Rana się rozszerza i pod spodem o dziwo raczej nie jest skóra, no chyba, że szczury mają jej dwie niezależne warstwy - ruszając raną a raczej skórą wokół niej wyraźnie widać, że warstwa w otworze rany nie rusza się razem ze skórą jest jakby niezależna. Jest suche, wygląda jakby na mięśnie (włókna), nie krwawi, nie ma dziur ani strupów, czy ktoś się z czymś takim spotkał? Przemywam rivanolem ale się martwię...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”