Ventolin? Jak podawać?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ventolin? Jak podawać?

Post autor: Nigys »

Dostałam u weta receptę na Ventolin, jedynie z komentarzem żeby rozpylać w transporterze ze szczurem ale nic nie wspomniał, że potrzebny jest nebulizator o.O.
Niestety nie mogę sobie na taki aktualnie pozwolić a apteki w moim mieście takowego nie wypożyczają.
Czy jest możliwe zastąpienie go czymś? Podawanie tego leku inaczej?
Bo już zgłupiałam.
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ventolin? Jak podawać?

Post autor: Paul_Julian »

Ventolin mozna podawać w postaci rozpylanej. I ten lek jest od razu z inhalatorkiem ( aerozol):
http://www.asthmasymptoms86.com/images/ ... nhaler.jpg
Może być tez w formie dysku, i jesli okaze sie , ze dostaniesz dysk, to nie kupuj, bo nie ma jak tego podać szczurom.
Dysk wygląda tak :
http://leki-opinie.pl/ventolin-dysk-proszek

Potrzebny jest kartonik ( taki jak po butach) lub plastikowe pudełko. W ścianie wycinamy dziurę, żeby tam zmiescić wlot od inhalatorka ( tę częśc, którą normalnie wkładamy do ust przy podawaniu leku w inhalatorze).
W pudełku umieszczamy szczurka, zakrywamy denko, montujemy inhalator w dziurze i naciskamy mocno 1- 2 razy, trzymając inhalator tak jak na ulotce. Szczurek tam musi posiedzieć i wdychac lek przez jakies 2-3 minutki.

Mozna tez bez pudełka, ale nie wiem na ile to skuteczne. Trzymamy szczurka w dloni, zakrywamy mu oczka, i podajemy " chmurkę" w stronę szczurzego nosa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ventolin? Jak podawać?

Post autor: Nigys »

Tyle, że ja dostałam w aptece w formie ampułek - po zapytaniu czy to na pewno to (bo spore opakowanie) pan powiedział, że to jedyna forma i jedyna dostępna ilość (20 ampułek)...

Obrazek
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ventolin? Jak podawać?

Post autor: Paul_Julian »

O rety... Moze daj ogloszenie na forum u nas i na allo http://forum.szczury.biz/ Może ktos jest blisko Ciebie kto może pożyczyć np. za kaucją zwrotną choćby...
Tutaj znalazlem temat o Nebulizatorach http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15635 i widzę, ze wypowiada sie tam Pyl. Pyl jest u nas też na forum- może napisz do niej, czy da sie jakoś domowym sposobem zastapic nebulizator, albo może kogoś zna lub wie, gdzie taki wypożyczyć :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ventolin? Jak podawać?

Post autor: smeg »

Na Alloszczurze jest użytkowniczka limomanka z Tarnowskich Gór, może ona będzie miała nebulizator do pożyczenia? Zapytaj.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ventolin? Jak podawać?

Post autor: Paul_Julian »

U nas tez jest http://szczury.org/memberlist.php?mode= ... le&u=28766 ale dawno jej nie było :( Mozna zawsze wyslac email.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Ventolin? Jak podawać?

Post autor: Nigys »

Już drugi raz jestem do Limomanki odsyłana, mam nadzieję że nie będzie miała mnie dosyć ^^".
Zapytanie wysłałam, jeśli niestety nie będę miała od kogo wypożyczyć to zostanie mi tylko gnanie po kolejną receptę w środę i wizyta w innej aptece.
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”