[EUTANAZJA] halaton

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

[EUTANAZJA] halaton

Post autor: Cathycash »

Zdaję sobie sprawę że niedługo będę musiała uśpić jedną z moich myszek. Maluch zaczął traktować swoją tylną czesć ciała jak ciało obce, gryzie ogon, pupę.

Z możliwych metod eutanacji wybrałabym tą domową, za pomocą halotanu lub innego środka znieczulającego.

Zastanawiam się jak mogę go zdobyć, czy wet mi go da? Większość goni za pieniądzem, woli zrobić to u siebie.

Czy wiecie gdzie można kupic ten srodek? Wiem, że nie sprzedaje się go w aptekach, ale może ktoś miał podobną sytuację?

Pozdrawiam

:(
żegnam szanowne towarzystwo
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[EUTANAZJA] halaton

Post autor: ESTI »

Mam nadzieję, że już zrobiłaś coś z tym...maluszek bardzo się męczy, nie daj mu cierpieć...
Obrazek
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[EUTANAZJA] halaton

Post autor: Wadera »

Kiedyś szukałam informacji na ten temat. Jest to środek niebiezpieczny, wiec nie sądzę, żeby można go było dostać od ręki.

Wygląda na to, że trzeba starać się dogadać z weterynarzem. Może po oględzinach stworzonka i szczerej rozmowie gotów będzie odstąpić trochę halotanu. Myślę, że jeśli rozważa się tą metodę ze względu na samopoczucie zwierzaka, a nie celem zaoszczędzenia, to można po prostu odkupić trochę i argument w postaci "Większość goni za pieniądzem, woli zrobić to u siebie" nie istnieje.

Tym co może być hamulcem dla lekarza jest bezpieczeństwo człowieka który chce tego środka używać, gdyż jest to preparat toksyczny. Tak sobie myślę, że ja wymagałabym podpisania przez osobę dorosłą oświadczenia o tym, że została poinformowana o działaniu i niebezpieczeństwach z nim związanych.

Przyznam, ze sama jeszcze nie próbowałam i nie wiem jaka bedzie reakcja wetów.

Pozdrawiam!
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

[EUTANAZJA] halaton

Post autor: Cathycash »

Z Myszem mam jeszcze czekać, mamy dwa dni - jeśli będzie się gryzł dalej .... :cry:
żegnam szanowne towarzystwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”