Podawanie lekarstwa

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
farcaster
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 22, 2014 10:26 pm

Podawanie lekarstwa

Post autor: farcaster »

Mam pytanie. Moja szczurzyca miała operację i dostała Enroxil. Usilnie próbuje jej przemycić to w jakimś jedzeniu ale bez powodzenia. Czy macie może jakieś pomysły jak by tu jej podać lek? Czy można podać jej na siłę?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podawanie lekarstwa

Post autor: Paul_Julian »

Enroxil jest bardzo gorzki. Spróbuj np. z kawałkiem pasztetu albo kaszki dla dzieci albo z twarożkiem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Podawanie lekarstwa

Post autor: jestemsen »

hej, podbijam temat.
Podaję jednej panience galastop i powiem szczerze, że nijak mi wychodzi :( Większość leku ląduje zawsze gdzieś obok. Z jogurtem i pasztetem nie dało rady, wstrzykiwanie do pyszczka też nie- nie mam w tym wprawy i szczur zawsze mi się za bardzo wyrywa. Może jakieś rady? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podawanie lekarstwa

Post autor: Paul_Julian »

Popytaj na szczurzej grupie https://www.facebook.com/groups/szczurki/ albo na forum Allo http://forum.szczury.biz/ o Cabaser. O wiele łatwiej sie ten lek podaje, czasem ktos z uzytkowników ma do sprzedania/oddania. Tańszy od Dostinexu.

Co do podawania Galastopu zbytnio rad nie ma, bo ten lek jest niesmaczny i trzeba go podac duzo :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podawanie lekarstwa

Post autor: Etche »

Podawanie bezposrednio do pyszczka wymaga troche wprawy ale wyjatkowo trudne jest jest. Trzeba tylko miec na uwadze, ze szczur musi wziac lek wiec nie mozna sie rozczulac nad nim za bardzo.
Najwazniejsze jest ulozenie szczura i odpowiednia strzykawka. U mnie najlepiej sprawdza sie insulinowka 1ml (oczywiście bez igły!)

Obrazek

Szczura sadzamy w polprzysiadzie na naszych kolanach i lekko przytrzymujemy dociskajac go cala dlona do naszego brzucha. Ogon powinien byc plecami w nasza strone gwoli scislosci. kciukiem i palcem serdecznym zakladamy obrecz na szyje, srodkowym palcem przytrzymujemy przednie lapki, reszta palców pilnujemy nóżek zeby szczur siedzal caly czas prosto.

Strzykawe trzeba pewnym ruchem wsadzic od boku do pyszczka na cala dlugosc koncowki do igly (bez igły) . Im dluzej krecisz i machasz nia przy pyszcczku tym bardziej szczur sie denerwuje. Jedynie pamietac trzeba zeby zrobic to pod dobrym katem, tzn nie wbic skrzykawki w jezyk czy podniebienie. Nic sie nie martw krzywdy mu nie zrobisz, nawet jak wejdzie za gleboko i szczur "rozdziawi" buzie jak hipopotam. Jest to nieprzyjemne ale nie niebezpieczne dla niego.
koncowka strzykawki powinna dosc do samego przelyku, tzn do miejsca gdzie zaczyna sie jezyk. Nastepnie pozostaje tylko podac lekarstwo. Trzeba tylko pamietac, ze jezeli jest to duza ilosc to lepiej rozbic na 2 tury. do ok 0.5ml mozna podawac bez kombinowania. Zalezy tez oczywiscie wszystko do wielkosci danego pacjenta.

Powodzenia. Nie mysl o tym jak o meczeniu zwierzaka, a pomocy, nawet jesli biedak tego nie rozumie:)


Edit : Paul_Julian - dodałem info, ze strzykawka ma być bez igły.
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Podawanie lekarstwa

Post autor: jestemsen »

Dziekuję wam za pomoc :*. dziś będę próbować
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”