Witamina B i Glukozamina dla staruszka

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Witamina B i Glukozamina dla staruszka

Post autor: Fancy »

Hej :) Mam pytanie o dawkowanie Glukozaminy i witaminy B.

Mój Wink ma blisko trzy lata, problemy z serduchem i przysadkę, ale trzyma się dobrze. Niestety początkiem tygodnia tylne nóżki zupełnie odmówiły mu posłuszeństwa. Najpierw tylko jedna - myślałam, że coś sobie w nią zrobił, bo w końcu przez tą przysadkę trochę nie ogarnia czasami, mógł się gdzieś zaczepić albo spaść (chociaż klatka cała wyłożona hamakami, pomiędzy kolejnymi jest dosłownie miejsce na jednego przeczołgującego się szczura, żeby nie miał jak zlecieć z dużej wysokości właśnie), ale następnego dnia już ciągnął za sobą dwie, wyglądało na paraliż. Znalazłam na forum co może pomóc: glukozamina z chondroityną i witamina B, podałam, po dwóch dawkach nogi jak nowe :) Ale przyznaję, że podawałam trochę "na oko" i chondroityny w leku nie ma, dlatego chcę zapytać:

-ile powinno się dawać witaminy B? Ja mam Vitaminum B compositum (3 mg B1, 5 mg B2, 5 mg B6, 40 mg PP, 5 mg wapnia pantotenianu (?) - i podaję póki co 1/4 tabletki. Za dużo, za mało? I jeszcze jedno pytanie - można rozłupaną witaminę b przechowywać do następnego dnia? Na dzień dzisiejszy zjadam to co zostało, bo nie wiem ;)

-ile powinno się dawać glukozaminy? W mojej jest 500 mg siarczanu glukozaminy, w tym 300 mg wolnej glukozaminy (cokolwiek to znaczy). Póki co daję 1/8 tabletki raz dziennie

-czy powinnam dokupić chondroitynę, skoro sama glukozamina i witaminy b pomogły? Chciałam kupić preparat w którym byłyby obydwie substancje, ale wysłałam do apteki przyjaciółkę bo nie mogłam pójść sama i pani powiedziała jej, że ten preparat to jest "dokłaaadnie to samo" co taki, który jej zapisałam. No tak, to samo, tylko bez chondroityny ;/

Bardzo proszę o odpowiedź, ktoś z Was na pewno ma już większe doświadczenie ze staruszkami, mi po raz pierwszy dożyło maleństwo do sędziwego wieku ;)
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”