[LEKI] Witamina K

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[LEKI] Witamina K

Post autor: ajlii »

Moja Neli miała wycieki z noska i oczu... każdy chyba wie co to oznacza... dodatkowo ciągle kichała...
Podawałam Jej echinacee, ale stan nie zmieniał się.
W końcu pojechałam do lecznicy (bez małej - za zimno). Dr Mikłosz ze względu na wiek Neli (ok. 2,5 miesiąc) nie chciał podawać antybiotyku. Przepisał za to witamine K na poprawienie krzepliwości krwi.
I moze to będzie dziwić, ale po kilku dniach podawania wit K wycieki ZNIKNĘŁY, a mała przestała też kichać. Aha, odstawiłam echinacee gdy zaczełam podawac wit K. Co o tym sadzicie???
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] Witamina K

Post autor: Ania »

Mam 2 wersje, prawdopodobne ale niekoniecznie prawdziwe u Twojego szczura:
1. Szczura cierpiała na niedobór witaminy K co objawiało się uwyciekami z nosa jak przy niedoborze każdej innej witaminy, mam na myśli osłabiony organizm = wycieki z nosa
2. Możliwe, że szczurka miała wycieki krwi z nosa, porfiryna i krew mają bardzo podobną konsystencję i kolor, nie wąchamy przecież szczurka więc ciężko określić co to dokładnie było - przypuszczam, że próbki wydzieliny przed podaniem wit. K nie zostały pobrane do badań

Co ja o tym myślę? Myślę, żeby podawać, jeśli działą i nie szkodzi. Nie wszystkie rzeczy muszą być dla nas "zwykłych śmiertelników" logiczne, ja jednak podawałabym mimo wszystko echinaceeę (no chyba, że jesteś już po 1015114 dniach kuracji, to na miesiąc odstawić)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”