[LEKI] Echinacea

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: Meggy »

w sumie obie informacje są nie do końca zgodne z tym, co mówi się na Forum, więc może najlepiej byłoby po prostu do niej zadzwonć i zapytać? :roll:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: krwiopij »

niestety w tej lecznicy przyjmuje chyba kilkudziesieciu weterynarzy i trafic akurat na te pania po raz drugi byloby cudem... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: Meggy »

a nie masz może gdzieś jej pieczątki czy coś? bo to naprawę ważne, bo jeśli zwierzęta mogą się od nas zarazić, albo jeśli echinacea na alkoholu szkodzi... :shock:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: krwiopij »

nie mam... moglabym zdobyc, ale mysle, ze latwiej i pewniej bedzie do wojtys napisac maila... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: Ania »

Z tego co ja słyszałam od weterynarzy - ryzyko zarażenia jest bardzo nikłe a to dlatego, że bakterie ludzkie nie "działają" w szczurzym organiźmie i na odwrót, niewiele jest chorób, ktrymi można się zarazić "gatunkowo", jedną z takich chorób jest wirusowe zapalenie płuc - grze owszem, możemy się zarazić od psa jak i zarazić psa jeśli to my chorujemy. Grypa jednak jak i przeziębienie nie są dla szczurów groźne.
Jeśli mowa o Echinacei - spotkałam się jedynie z opinią weta, że szczur "nie powinien" dostawać nic na bazie alkoholu ale lepiej żeby dostawał tak niż miał nie jeść wcale (nie wszystkie szczur lybią Echinaceę w tabletkach i ciężko je oszukać rozdrabniając do jedzenia). Sama jestem ciekawa powodów, dlaczego tak niewielkiej ilości alkoholu nawet nienależy podawać, może chodzi o połączenie określonych składników z alkoholem mogących wywołać takie a nie inne negatywne skutki. Też niecierpliwie czekam na odpowiedź (o ile taka nadejdzie).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: Mada »

Moje potwory innej echinacei niż ta na alkoholu nie tkną. Próbowałam jeszcze z tym syropem Echinasal - słodziutki jest - ale gdyby mogły postukały by się łapką w główkę i powiedziały - no coś ty zdurniałaś.
Od dawna podaję echinaceę na alkoholu i nic się nie dzieje.
Podaje im ją na kawałku miękkiego pieczywa i po chwili chcą jeszcze łobuzy - pijaki małe.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: Sandrex »

Jak każdy lekarz nie zaleca alkoholu podczas choroby, tak weterynarz odradzil podawanie Mefitowi Echinacei na bazie procentów.

Jesli jeszcze do tego szczurowi zostal podany antybiotyk, wydaje sie logicznym zakaz podawania jakichkolwiek lekow na bazie alkoholu.

Jednakze jesli idzie o profilaktyke, tj podawanie Echinacei alkoholowej co drugi dzien na pozbycie sie lekkiego kataru i tym podobnych, nie widze powodu by zmieniac jedna Echinaceę na tę abstynencką. Tym bardziej, że są ilości mikroskopijne.

Wybaczcie, że piszę dopiero teraz ale chciałam zabrać głos, gdyż uważam, że nie powinniśmy przesadzać. Krwiopijka zadała pytanie, na które myślę, że udało mi się odpowiedzieć. Ale to, że choremu szczurowi nie można podawać Echinecei na bazie alkoholu, nie determinuje od razu tego, że zdrowemu też nie można leku tego aplikować.

Pozdrawiam serdecznie. :wink:
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Echinacea

Post autor: PALATINA »

Hmmm...
Dr Bielecki mówił, żeby ta na alkoholu dawać... :roll:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: Banshee »

Podczas ostatniej wizyty u dr Mileny dostałam konkretne wytyczne odnośnie postępowania z przeziebiomym Lokim, w zaleceniach byłą Echinacea. Jednak nie było żadnych zastrzezeń odnośnie zawartosci w niej alkoholu. Ja maczam w Echinaceii dropsy. Moje ogony malo klatki nie przeżrą jak usłysza szelest torebki. Tak samo namiętnie atakują samą butelke z kropelkami. Czyżby efekt Pawłowa? ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: krwiopij »

no jak bielecki pozwala na alkoholu, to ja juz jestem spokojna... :lol: wydaje mi sie jednak, ze Sandrex ma racje - po prostu nie wolno podawac alkoholu w czasie kuracji antybiotykowej... jak u ludzi...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
EtonDuea
Posty: 61
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 2:21 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: EtonDuea »

a teraz mam takie pytanko: gdzie można dostać echinaceę i jak ją dawkować?
Łazarz - XI IV MMIII - IX I MMV
Teofano - XI IV MMIII - XXII VI MMV
Dilemma - XI VI MMIII - V VI MMV

Słomka - V XI MMIV - XXI I MMVI
Misereux - XXVI IV MMV - XXI I MMVI
Malutka - XXVI IV MMV - XXI I MMVI
Kimi Hi Take - XXXI V MMV - XXI I MMVI
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Echinacea

Post autor: limba »

Ehinacee w kazdej praktycznie aptece...tylko prosic o polska bo tansza...moze tez byc w tabletkach..np. w przypadku gdzu szzczurcio dostaje antybiotyk i nie moze nic na alkocholu :wink:
1-2 krople np, na skorke od buleczki przez bodajze 10-14 dni potem nalezy zaprzestac...ja podawalam raz dziennie ale wiem ze niektorzy podaja rano i wieczorem...a tabletke nie pamietam jak dzie dawkuje bo nigdy nie uzywalam :wink:
Ostatnio zmieniony czw mar 01, 2007 3:43 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ridel13
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 19, 2006 7:18 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: Ridel13 »

mojej szczurce echinacea nie pomogla:(((
ylam u weta ale to nic ie pomogla
szczurka ma "porfiryne" z oczkow i noska :((
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Echinacea

Post autor: ESTI »

[quote="Ridel13"]mojej szczurce echinacea nie pomogla:(((
ylam u weta ale to nic ie pomogla
szczurka ma "porfiryne" z oczkow i noska :(( [/quote]

Widocznie szczurka albo jest chora, wiec na pewno echinacea nie pomoze!
Trzeba udac sie do weta, zbadac szczura i podac odpowiednie leki.

Moze byc to rowniez kwestia:
- stresu
- alergii
- zlej sciolki

Zapraszam do poczytania dzialu, jest wiele informacji i na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: an »

to ja zadam pytanko... u Azazelka zauwazylam odrobine porfirynki wokol oczu i od czasu do czasu troche na nosku. podaje witaminy firmy Bogena (>>TU<<). czy to, poki co, wystarczy, czy lepiej zabrac sie za rutinacee lub niemowlecy vibovit? procz porfirynki, zauwazylam jeszcze tylko drapanie [bez strupkow], ale mam wrazenie, ze jest go mniej niz ostatnio, wiec moze to moje przewrazliwienie... [dzis pojde do weta, ale nie wiem, czy mi pomoze, bo wiecej objawow nie widze]
Masterton mowila, ze szczur mzoe meic tez wycieki porfiryny kiedy wyczuwa samiczke... mam w tym samym pokoju 4 samiczki, wiec moze problem lezy w ich zapachu?
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”