[LEKI] Echinacea

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: sachma »

bandyta uwielbia echinacee :) jakby mogl to sala flaszeczke na raz by wypil :) przewaznie dostaje na chlebku, albo do kubusiaa czasem zlizuje z lyzeczki :) dostaje co kilka dni po 2-3 kropelki... jak tylko widze ze zaczyna pokichywac... albo wiem ze okno bylo otwarte przez pol dnia... albo jak poprostu w domu bylo zimno.... w sumie wychodzi na to ze dostaje jakies dwa razy w tygodniu :) i jest zdrowiutki....

Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: Dixi »

Sachma - to masz farta - moja szczurcia nie lubi echinacei :(
Pozdrawiam,
Aguśka
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: roenna »

Heh ja znów rozpoczęlam kuracje echinaceą :?
zeby tylko pomogło...

White samej echinacei nie zlize. Stosuje taki trik, ze łyzeczką nabieram odrobinę jogurtu, a na to kropelke echinacei. I znika. :)
Taki sam zabieg przeprowadzam wieczorem, bo jednak lepiej jest rozdzielic tą dawke dwóch kropel na dwa razy.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: Dixi »

Roenna - robię tak samo jak Ty, tylko że nie na jogurt a na serek homogenizowany :D
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[LEKI] Echinacea

Post autor: Angua »

[quote="mrylka"]Ja małej daje codziennie albo raz na dwa dni vibovit ;) Ale chyba się przestawie na kropelkę echinacei dziennie...[/quote]
echinacea to nie jest zamiennik preparatów witaminowych, jak np. wibowit. Mozna dawac jedno i drugie. Ja daje krople e. raz na trzy dni, a codziennie krople cebionu (to są witaminki dla niemowląt), poza tym raz na 2-3 dni krople tranu, tez polecam. Moje ogony uwielbiaja tran :? dziwne ale takie maja upodobania
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: krwiopij »

moje dostaja kapsulke tranu lub ecomeru (olej z watroby rekina o ile mnie pamiec nie myli :roll:) 1-2 razy w tygodniu... smierdza potem ryba na kilometr, ale wiekszosci stada bardzo smakuje... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: AngelsDream »

A ja podaje, gdzie mozna nabyc tańszy preparat echinaceii - Succus echinacea - koszt 5, 19. W sieci euro aptek... bodajże czerwony szyld z bialymi literami.
Wyjątki i dwa psy.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="krwiopijka"] smierdza potem ryba na kilometr, ale wiekszosci stada bardzo smakuje... ;)[/quote]
Powaznie? :lol: od Groszka jakos nigdy nie czuje (moze ja mam jakis wybrakowany ten tran? ;) )
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: krwiopij »

no, moze nie az tak, ale jak caluje sie taka wasata morde, to cudny tranowy aromacik mozna poczuc... :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

cholera, wyciek z oczu i noska u Neli...

Post autor: ajlii »

Wczoraj rano Kadma zauważyła u Nelci niewielkie czerwone zabarwienia wokół oczka - zakrzepniętą porfirynę. Potem zeszło, wieczorem znów, także z noska. Było tego niewiele, mała ma dobry apety, humor też dopisuje (tłucze biednego Szamila). Dostaje już od kilku dni - profilaktycznie - echinecee: 2 krople dziennie na poidełko wody. Julcia i Szamil nie mają wycieków porfiryny.
Diabli, jutro wezmę małą do weterynarza. Nie wiem tylko czy odizolować Ją od starszych szczurów? Na razie oprócz tych śladów wokół oczek i noska to wszystko wydaje się ok... ale martwię się o Nią...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: foka_z_zakonu »

wiesz co, nie dawaj echinacei do wody. lepiej dawaj z jedzeniem, ja zwijam w kulke kawalek chleba i skraplam ja 1 czy 2 kroplami echinacei. wtedy mam pewnosc ze ma ja w brzuszku... jak dawalam mu do wody to nie bylo porawi a jak mu daje w chlebie to problem po kilku dniach znika...

ale do weta nie zaszkodzi isc....
POZDRAWIAM
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[LEKI] Echinacea

Post autor: ajlii »

Myślałam o tym, żeby podać echinacee jak wit. C - na palcu, ale nie jest taka lepka i spływa. Poza tym boję się trochę, że taka dawka na raz to będzie za dużo i coś Jej zaszkodzi...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[LEKI] Echinacea

Post autor: Lulu »

ja daje na lyzeczce... bestie wylizuja ja dokladnie ;) alkoholicy...
Euzebio
Posty: 126
Rejestracja: pt gru 24, 2004 9:45 am

[LEKI] Echinacea

Post autor: Euzebio »

U mnie też działa sposób na "kulke chleba" , ale chyba chętniej wcinają z gerberkiem albo jogurtem ^^
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Echinacea

Post autor: Alispo »

moje jedza na rodzynkach albo bananie :lol:
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”