Tabela leków bezpiecznych dla szczura

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] bezpieczne - tabela

Post autor: Beeata »

Kto zna dobrze niemiecki? Znalazlam chyba liste bezpiecznych lekow dla naszych ogonow ,ale ktos musialby to przetlumaczyc :((((
http://www.rattenzauber.de/apotheke.htm
Przy okazji prosze poszukac ,moze jest cos o niedowladach lap,tudziez stanach zapalnych ucha?:(( Na pewno chialabym wiedziec co na tej stronie jest poniewaz dotyczy paralizow. http://www.rattenzauber.de/laehm.htm
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Lilo
Posty: 53
Rejestracja: pt sie 13, 2004 2:30 pm

[LEKI] bezpieczne - tabela

Post autor: Lilo »

Jeżeli ktoś będzie chętny do tłumaczenia,to ja część mogę też przetłumaczyć.Na całość nie mam czasu.Mogę się za to zabrać w polowie pażdziernika.Jeżeli ktoś ma czas albo chce przetłumaczyć sam,to mogę sprawdzić poprawność pod względem medycznym i znależć odpowiedniki leków dostępnych na rynku polskim.Już na pierwszy rzut mogę powiedzieć,że dużo z nich nie jest dostępnych w Polsce.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Tabela leków bezpiecznych dla szczura

Post autor: Ania »

Przypominamy, że TUTAJ znajduje się lista bezpiecznych leków dla szczura, wraz z opisem chorób dla jakich mają te specyfiki zastosowanie, z dawkami i czasem kuracji potrzebnym do całkowitego zaleczenia / wyleczenia.

Na razie tabela jest poza naszym servisem, myslę, że niedługo zostanie dodana do strony głównej.
Możecie ją sobie wydrukować albo drukować za każdym razem, gdy idziecie do nowego lekarza, którego nie jesteście pewni, że zna się na szczurach. Nie jest to żadne podważanie wiedzy weterynarza a jedynie troska o zdrowie Waszych ogonków i każdy szanujący zwierzęta lekarz - powinien to zrozumieć.
Ostatnio zmieniony wt sie 23, 2005 4:11 am przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] bezpieczne - tabela

Post autor: krwiopij »

chce tylko dodac, ze owszem, tabela jest bardzo dobra, ale pamietac trzeba, ze powstala w roku 2000... od tamtego czasu pojawilo sie wiele nowych lekow, wiele tez ma inne nazwy (np. z powodu zmiany producenta), wiec jesli weterynarz podeje ogonkowi cos, czego nie ma na liscie - nie znaczy od razu, ze mu zaszkodzi... zainteresowanych lekami dla szczurkow odsylam tutaj: http://ratguide.com/meds/... baza jest dosc regularnie uzupelniana i mysle, ze mozna w pelni jej zaufac... :)
Ostatnio zmieniony śr maja 25, 2005 8:06 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[LEKI] bezpieczne - tabela

Post autor: moni »

Ja swego czasu przesłałam tabelkę z lekami do @llchemica, ale nie została wstawiona na forum.
Bardzo jest fajna i z niej korzystałam.Może trzeba mu przypomnieć żeby ją wstawił. :roll:
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[LEKI] bezpieczne - tabela

Post autor: turybiusz »

Pani weterynarz (odnioslam wrazenie w czasie rozmowy z nia, ze zna sie na szczurach, zdaje sie, ze uczestniczyla w wykladach prowadzonych dla weterynarzy przez doktor Wojtys), zwrucila mi uwage, ze niektore antybiotyki zawarte w tabelce tu:
http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm
nie koniecznie sa dobre dla szczura. Miedzy innymi amoksycyklina, ktora jest pochodna penicyliny. Na wszelki wypadek to zglaszam.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”