[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: merch »

Szczurkowi można dawać też Gentamycynę.


Enrobiofloksacyna u małych szczurkó do 4 mca zycia może ( nie musi ) uszkadzać chrząstki. Jako osłonowy bezpieczny jest też Zinnat w postaci doustnej jak również amoksycyklina i amoksycyklina z kwasem klawulanowym ( kwas klawulanowy rozszerza spektrum) ( ludzki - Augmentin).

Poza tym Enrobiofloksacyna ( zwlaszcza nie rozcieńczona powoduje) martwice skóry.

Co do dawki w przypadku wiekszośći antybiotyków ( oczywiśćie są różnice) bezpieczna dawka to ok 10 mg na kg masy ciala na dobę. Najlepiej podawać w dwóch dawkach rano i wieczorem ( co 12 godzin)

gentamycyna ok 3 mg na kg masy ciała podskórnie 2 razy dziennie - ni epowoduje martwicy - rozcieńczanie ni ekonieczne, szczurek powinien duzo pić - mozna zachęcić osłodzeniem wody miodem
Augmentin ok 3mg na kg dwa razy dzinnie doustnie
Cephalosporyny ok 5 mg na kg 2 razy dziennie dopyszcznie
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 10:22 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: [LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: krwiopij »

Cóż, merch zna się sporo lepiej. :P W każdym razie wet powinien jak najszybciej zmienić antybiotyk, im szczurek mniejszy, tym enrofloksacyna może być dla niego groźniejsza. Na przykład amoksycylina na zachodzie jest lekiem z wyboru przy uszkodzeniach skóry, myślę, że byłaby dobra.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Fiolka
Posty: 106
Rejestracja: sob gru 02, 2006 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola

RE: [LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: Fiolka »

Wydrukuję sobie Wasze odpowiedzi i mam Drug Usage Chart for Rats dla podpierania się w przychodni.Bardzo Wam dziękuję.

Kontaktowałam się jeszcze z dr Bieleckim i dr Wojtyś i oboje polecili, żebyśmy nie dawali narazie małej antybiotyków, tylko obserwowali, jak się goi. Maja ma już strupek w miejscu podania Enrobiofloxu.
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 4:38 pm przez Fiolka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dosyć piekła kobiet.
Mój brzuch- moja decyzja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”