[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: merch »

Ile dostał dawek ? jak podajesz do pyszczka czy w zastrzyku?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
FeMiNi
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 12:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: FeMiNi »

dostaje od ok. 5 dni, do pyszczka ( dwa razy dostal u weta zastrzyk ale ja sie nie podejmuje bo widzialam w jego oczach ile mu to bolu sprawilo...) 1/5 tabletki rozpuszczonej w wodzie co 12h..
"What I see is what I get. I have no patience. I am very self satisfied & egoistic."

['] Łata, Tośka, Tofik, Fokus, Czesio, Stitch :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: merch »

To moze sie wybierz , niech osłucha ogona, jeśli tylko kicha to nie tragedia , jesli przestaje jesć to już problem, zwroć uwagę jak oddycha czy jakoś szczególnie szybko lub z wysiłkiem ( rusza boczkami? )
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
FeMiNi
Posty: 99
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 12:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: FeMiNi »

je normalnie, pije jak mu sie zachce.. ostatnio tylko wiecej spi i non stop ziewa :) ( tak troche zabawnie to wyglada :) ) a z tym oddychaniem to wlasnie jakos dziwnie, mi to wyglada jak takie jakby skurcze w miejscu gdzie są pluca.. nie wiem.. drgawki i takie lekkie kichanie przy tym jest.. inaczej tego opisac nie umiem..
"What I see is what I get. I have no patience. I am very self satisfied & egoistic."

['] Łata, Tośka, Tofik, Fokus, Czesio, Stitch :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: merch »

to wydaj esię ,że najgorzej nie jest przejść się możesz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: turybiusz »

Czy ktoś wie coś o antybiotyku o nazwie Linospectin (albo jakoś tak). Co to za antybiotyk? Jakie ma działanie? Kiedy się go podaje?
...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: krwiopij »

lincospectin... jakos nie moge na jego temat znalezc nic konkretnego... :roll: ale powiem z doswiadczenia - ktoras z moich szczur kiedys dostala, ale dr wojtys powiedziala, ze nie powinno sie podawac tego leku szczurom... niestety wiecej nie pamietam...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: Ewqa »

Luna miała zapalenie nerek, dostała Keflex, przez 10 dni, 2xdziennie. Nie znam się na dawkach, ale dostała 8 kresek w insulinówce, a waży 560 gram. Na to schorzenie ten antybiotyk jest bardzo skuteczny, już po 3 dniach nerka nie była bolesna, skończyło się też niekontrolowane siuśkanie po rękach. Uważa tylko trzeba na przewód pokarmowy, lakcid, albo lacidofil 2 razy dziennie jest niezbędny. Inaczej szczurek ma biegunkę i kiepski apetyt.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: turybiusz »

Napisalam do dr Wojtyś i zapytalam o Lincospectin. Dostałam taką odpowiedź:
Ten antybiotyk zawiera w sobie 2 substancje antybiotyczne. Obie są na liście leków przeciwwskazanych u gryzoni. Może się oczywiście zdarzyć, że po podaniu LSP nic się nie stanie ale bardzo często nawet jedno podanie kończy się zapaleniem i martwicą śluzówki jelit - biegunką nawet z krwią, niechęcią do jedzenia i picia, szybka utratą sił...
...
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

dawkowanie enroxilu 15 (tabletki)

Post autor: Angua »

Jeżeli odpowiedz na moje pytanie już gdzies była, to z góry przepraszam (szukalam)
Chce sie upewnic, jak dawkowac enroxil 15 - z tego, co pamiętam, to 1/8 tabletki dziennie, a wczoraj wetka kazala mi podawac 1/3 2x dziennie
Mam jeszcze pytanie do wlascicieli szczurków po kastracji - przez ile dni był podawany antybiotyk? Jeżu ma miec antybiotyk przez dwa dni - czy to nie za krótko? (tak przynajmniej twierdzila wetka, mimo, ze zalecenie chirurga, który wykonywal operacje było: dwa dni). Przpraszam, jesli sie powtarzam z pytaniem, ale wobec sprzecznych opinii wetów nie jestem pewna, co i jak.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: merch »

Antybiotyki i Enroxil też dawkuję się w zalezności od masy ciała nasze szczurki ważą od 200 do 1000 gram takze dawki moga być różne , enroxil mozna takze dawać w większych niż standardowe dawki jesli infekcja jest poważna.
http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/ratdrug.htm
tu jest tabelka z dawkowaniem na kg szczura 11 mg, jęsli twoj szczur ma pól kilo to mozna stosować 1/4 tabletki raz dziennie jełśi dochodzi do kg to 1/4 2 razy dziennie może być ok.
Antybiotyk naogól sie daje przed operacja i potem jeszcze raz , uważam ,ze jesli nie ma zadnego stanu ropnego to 2-3 dni w zupełności wystarczy
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: Angua »

Dzięki, o to chodziło. Jeżu jest nieduzy, nie ma nawet pol kilo i od razu wydawało mi sie, ze 1/3 tabletki 2x dziennie to przesada.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
Fiolka
Posty: 106
Rejestracja: sob gru 02, 2006 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola

RE: [LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: Fiolka »

Mimo poznawania na neutralnym terenie Coffee rzuciła się na małą Maję i rozcięła jej skórę na grzbiecie. Maja jest już po szyciu i dostała podskórnie 0.02ml Enrobioflox 5%. Maja ma ok 6-7 tyg, waży trochę ponad 90 gram. Lekarz mówi, że będzie dostawać antybiotyk przez następne 5 dni. Myślicie, że jest to konieczne? I czy zastrzyki to jest najlepsza forma, czy lepsze byłyby tabletki? Czy istnieje jakiś lepszy zamiennik dla enrobioflox przy zakażeniach przyrannych?
Dosyć piekła kobiet.
Mój brzuch- moja decyzja.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: [LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: krwiopij »

Myślę, że mała na pewno nie powinna dostawać Enrobiofloxu! Enrofloksacyna nie powinna być podawana szczurom przed ukończeniem 4 miesiąca życia. U takiego malucha może spowodować uszkodzenie chrząstek stawowych. Wet powinien zmienić antybiotyk na np. amoksycylinę lub tylozynę (np. Biotyl), antybiotyki bezpieczne dla młodych, rosnących zwierząt. To ważne.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Fiolka
Posty: 106
Rejestracja: sob gru 02, 2006 1:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola

RE: [LEKI] antybiotyki - Wasze doswiadczenia

Post autor: Fiolka »

Mówiłam mu o tym, ale on twierdził, że enrofioblox jest bezpieczny(a ja nie znałam zamiennika). Czy w takim razie jutro może dostać inny, bezpieczny antybiotyk? Czy ma to mieć podawane przez 5 dni? Dzięki krwiopijka, liczyłam na odpowiedź od Ciebie.
Dosyć piekła kobiet.
Mój brzuch- moja decyzja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”