[LEKI] jak podawac?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: krwiopij »

problem jest tez taki, ze ten antybiotyk musze podawac razem z woda (zeby byla odpowiednia dawka)... poza tym jest potwornie gorzki... nie wiem, czy eszwa da sie na to nabrac... :roll: tym bardziej, ze nie na wszystko ma apetyt niestety... w kazdym radzie dzieki - sprobuje... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Mada »

Spróbuj może zamiast wody wymieszać z płynną śmietanką. Tłuste chętniej powinna zjeść. Moje zawsze dostają z majonezem, gdyż jest to jedyna rzecz która zabija gorzki smak leków.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: olka »

Ja podawałam zawsze z (do wyboru): jogurtem, surowym jajkiem, Kubusiem... Często szczurki dają się nabrać pomimo baardzo intensywnego zapachu ;-) Jeżeli do nie skutkuje pozostaje strzykawką do pyszczka (ale lepeij też z domieszką).
Olka
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: GoHa »

Ja mam taka propozycje... troche hardcorowa ale dziala... ja podawalam Leonkowi po kastracji antybiotyk w tabletkach gorzki na maxa wiec z niczym nie chcial jesc... Kupilam mini strzykawke i rozwadnialam z woda... chlopak trzymal leosia a ja mu wtykalam do pyszczka i stopniowo po troszku wstrzykiwalam... Lacznie preparatu bylo max 1 ml... zeby nie za duzo. Jedyny mankament to to ze tabletka nie chciala sie rozpuscic... ale jesli masz krople to powinno byc lepiej... powiem ze 90 % trafialo w moim przypadku do pyszczka... reszta na futerko :)
Dobrze jest być kochanym... :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Beeata »

Podobnie jak Goha szprycowalam kiedys lekami swojego psa. Szpryca w dzob z potem szybko cos na otarcie lez...zazwyczaj miesny przysmak .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: jokada »

Moje ogony dadzą się pokroic za rybe
Olafowi z kawalątkiem wędzonego łososia można by wcisnąć wszystko ;)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[LEKI] jak podawac?

Post autor: IVA »

Gdy moje ogonki nie dawały się przekonać do jedzonka z wymieszanym lekiem, pozostała niestety pipetka (jesli mozliwe to plastikowa). Jest nią trochę łatwiej podawć lek niż strzykawką, bo można bardziej dozować porcje, zwłaszcza jesli szczurek jest bardziej ruchliwy.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Chips »

Ja moim 3 szczurkom muszę podawać 2 leki w tabletkach. Też nie było mowy, żeby to zjadły. Ale rozwiązałam problem - rozrabiam lekarstwa z wodą (na tyle, na ile się dadzą, a nie jest to łatwe...) i tą wodą nasączam płatki kukurydziane. Pare sekund i lekarstwa nie ma :wink:
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Jak poda? wybrednemu szczurowi lek - instrukcja obs?ugi :)

Post autor: Czarna20 »

Uważam że ten temat zasługuje na osobny topic, ponieważ wiele osób ma z tym problem. dzisiaj rano odkryłam super sposób, ale zacznijmy od początku:
Moje maleństwa nie chciały leku z niczym oprócz jogurtu z którym tego leku nie należało podawać. Próbowałam z:
*miodem
*masłem
*milkiwayem
*gerberkiem
*kaszką ryżową z brzoskwiniami
i nic.............

kończyło się na strzykawce gdzie ja wyglądam jakbym kota miała a nie szczury, a i dla nich stres.

więc dzisiaj z narażeniem własnych palców dałam (po 2 próbach podania z łyżki na tapczanie) rękę do klatki i oddzielająć inne szczury podtknęłam pod nos właściwej ......oj konkurencja działa cuda.Lek zniknął w mgnieniu oka, a ja na szczęście nie zostałam pogryziona przez resztę zazdrosnych gryzoni.

i to jest sposób na medal :) :) :)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Pomidor
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 05, 2004 10:52 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Pomidor »

[quote="Czarna20"]Uważam że ten temat zasługuje na osobny topic, ponieważ wiele osób ma z tym problem. dzisiaj rano odkryłam super sposób, ale zacznijmy od początku:
Moje maleństwa nie chciały leku z niczym oprócz jogurtu z którym tego leku nie należało podawać. Próbowałam z:
*miodem
*masłem
*milkiwayem
*gerberkiem
*kaszką ryżową z brzoskwiniami
i nic.............

kończyło się na strzykawce gdzie ja wyglądam jakbym kota miała a nie szczury, a i dla nich stres.

więc dzisiaj z narażeniem własnych palców dałam (po 2 próbach podania z łyżki na tapczanie) rękę do klatki i oddzielająć inne szczury podtknęłam pod nos właściwej ......oj konkurencja działa cuda.Lek zniknął w mgnieniu oka, a ja na szczęście nie zostałam pogryziona przez resztę zazdrosnych gryzoni.

i to jest sposób na medal :) :) :)[/quote]hmmmm dość ciekawe :) musze sprawdzić :P tylko problem jak ktoś ma tylko jednego szczurka :]
RAT IN HAT! :D
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Masterton »

ja podawałam antybiotyk z otrębami Brinta, nawet przy jednym ogonku lek szybko znikał (problem jest taki, że tutaj chyba czegoś takiego nie ma, ale jakby co to dla wybrednych szczurków mam jeszcze 4 saszetki, ewentualnie mogłabym przesłać)
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Elf »

Moje dziewczyny dały sie nabrac tylko wtedy, kiedy cały przepis punkt po punkcie był przerobiony:)

najpierw odrobina ciepłej wody i rozpuszczamy dokładnie rozkruszony antybiotyk (jak były grudki to szczur wybierał łapkami i wyrzucał z mikstury)
potem troszkę miodu dla zabicia goryczy
mieszamy wszystko dokładnie i próbujemy czy czuc gorycz
teraz do tego dodajemy gestego przecieru marchwiowo - bananowego (karotela albo inne takie)
całosc mikstury miesciła się w połowie kieliszka 50ml
po takiej alchemicznej zabawie mozna było podac to panienkom bez obawy ze wyczują coś:)
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
snajper
Posty: 23
Rejestracja: pt gru 03, 2004 5:57 pm

co zrobic by wypil syropek ??

Post autor: snajper »

czesc. kupilem echinasal cos w podobie do echinacei. szczurek niechce wypic ( to jest syrop) co mam zrobic zeby wypil to?? mieszalem juz z jedzeniem i jerry wyczuwa ten lek. pomocyyy... !!!
In SeVen HeAvEn

..:::JERRY:::.. 3.12.2004--19.01.2005
..:::MIKI:::.. 29.01.2005--24.01.2006
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Masterton »

spróbuj dać na kawałku chlebka
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
snajper
Posty: 23
Rejestracja: pt gru 03, 2004 5:57 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: snajper »

tez nie chce. najpierw wziela a potem z domku wyzucila ;/ niewiem czego jesczez prubowac, bo jerry ma katar :( wydaje takie dzwieki jakby miala nos zapchany :(
In SeVen HeAvEn

..:::JERRY:::.. 3.12.2004--19.01.2005
..:::MIKI:::.. 29.01.2005--24.01.2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”