[LEKI] jak podawac?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: krwiopij »

jak mo nosek zapchany i wilgotny, idz z nia do weterynarza... to jest jeszcze mlodziutki szczurek i taki katar bardzo szybko moze sie rozwinac w powazniejsza chorobe...

o echinacei w syropie w zyciu nie slyszalam... ja mam krople i male jedza bez problemow... radze sprobowac dodac tego syropu do jogurtu lub kaszki - powinno podzialac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Gosik »

Też bym radziła jogurcik...
Ale by nie było wyjścia to można... hmmm dość drastycznie. Tj po prostu dodać do poidełka (chyba, że tego syropu nie można mieszać z wodą). Jak szczurka przysuszy, to wypije. Nie będzie miał wyjścia...
snajper
Posty: 23
Rejestracja: pt gru 03, 2004 5:57 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: snajper »

probowalem juz dodac do poidelka. sprzedawczyni w aptece powiedziala ze to juz jest tak przygotowane ze odrazu do spozycia :) teraz juz je razem z chlebkiem. jedna-dwie krole na chleb i zje :)

ps. jak napisalem to nie jest echinacea tylko echinasal, cos w podobie do echinacei :) do weta musze chyba isc ;/ ( 15zl wizyta:( :)
In SeVen HeAvEn

..:::JERRY:::.. 3.12.2004--19.01.2005
..:::MIKI:::.. 29.01.2005--24.01.2006
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

POMOCY!!! jak mam poda? lekarstwo ogonkowi

Post autor: EmDżi »

potrzebuje pomocy i to szybkiej
musze dać ogonkowi tabletki (pigółki) przez 5 dni 2 razy dziennie po pół tabletki (tego proszku w pigółce) i problem w tym że on niechce tego wypić - tzn wymyśliłam żeby mu dać zakraplaczem bo sam nie pił z talerzyka ale on wziął to mordki jedną krople a resztę mi wycierał w ciuchy - jak mam mu podać te lekarstwa.
dzisiaj miał dostać pierwszą dawke jutro rano znowu
POMOCY :(
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: koteczek »

mozesz chlebek tym namoczyc, albo dac z wibowitem, z gerberkiem itp. z czyms co szczurek lubi i mu bedzie smakowac
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Wadera »

na pewno w czyms smacznym :) Jak strasznie niedobre, to mozna w wiekszej ilosci i na kilka godzin zamknac malucha w klatce tylko z tym jedzeniem :) Jak zglodnieje to zje :>

(ale ja jestem wredna i nieczula :P )
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: EmDżi »

tylko wlasnie boje sie ze jak wyczówa ten okropy zapach to nie zje a musi je przyjac :(niewiem jak go zmusic
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Wadera »

Jesli nie da sie przemycic w smakolykach (a chore szczurasy szczegolnego apetytu i tak nie maja) to problem jest calkiem niezly. Ja raz probowalam dawac strzykawka, ale szczura wypluwala i wycierala morde w podloge - nie wiadomo ile udalo sie w ten sposob przemycic, ale na pewno nie wiele.

W ostatecznosci ide do weta prosic o zastrzyki :/
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] jak podawac?

Post autor: limba »

Ja większosc leków podaję z kaszkami dla dzieci lub mieszam z nieduzą iloscia majonezu...i jeszcze nie odmowily przyjecia w takiej formie...Jesli nie uda sie tak...to niestety pozostaje Ci proba podawania do pycholka...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[LEKI] jak podawac?

Post autor: WildMoon »

Mialam identyczny problem z moim szczurem, ktory swego czasu byl leczony ze wzgledu na zapalenie ucha srodkowego. Podawalam wtedy antybiotyk zmieszany z Nutella (thanks krwiopij) i zadzialalo.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] jak podawac?

Post autor: ESTI »

Dokładnie tak...krem czekoladowy działa najskuteczniej i na 99% powinien zadziałać. Moja szczurcia należała do tego 1%, ale mam nadzieję, że u Ciebie tak nie będzie.
Obrazek
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Arbor Vitae »

ja zawsze podawalem na sile strzykawka rozpuszczone w wodzie.... dzialalo... i po 4 - 5 razach szczur sie juz nie bronil. tylko trzeba wstrzykiwac gleboko do gardla i przytrzymac chwile zeby lekarstwo zostalo polkniete.
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: kitten »

U mnie to nie wykonalne ale surowe żółteczko i wszystko przemycę :wink:
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: EmDżi »

Dzieki serdeczne za dobre rady!!
Jak narazie maczam mu to paskudstwo np. z chlebem czy ciasteczkiem i jest OK je to - chociaz zapach mu nie odpowiada :D ale i tak je (wyjęłam inne żarcie ;)) wredna jestem ale skuteczna
Jeszcze raz dzięki
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[Jak podawac leki]

Post autor: Shady Lane »

Muszę podawać Lorze tabletki, problem w tym, że nie wiem jak ! Ona jest tak sprytna, że nawet jak tabletkę na pył potłukłam i posypałam tym proszkiem odrobine Nutelli, za którą Lora dałaby sie zabić, to nie zjadła! Nie wiem, jak jej skutecznie tą tabletkę podać.
Macie jakieś pomysły ?
P.S. Pomysł ze zmieszaniem z wodą w strzykawce i podanie do pyszczka nie wchodzi w grę, bo ona w życiu nie pozwoli sobie na coś takiego, pozatym ona jest ciągle w ruchu i nie zatrzymoje sie ani na chwilę, tak czy inaczej nie da rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”