[LEKI] jak podawac?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[LEKI] jak podawac?

Post autor: sopocianka »

Może rozpuść? O ile można... chciaż w żołądeczku rozpuści się i tak.
Okruch pił węgiel rozpuszczony w herbatce.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] jak podawac?

Post autor: limba »

[quote="Shady Lane"]posypałam tym proszkiem odrobine Nutelli, [/quote]
nie posypuj tylko dobrze wymieszaj ze smakołykiem z którym chcesz podać..u mnie skutkuje to z serkiem waniliowym lub kaszką dla dzieci bananową w ilości nie całej łyzeczki do herbaty...a i spróbuj wykorzystać element rywalizacji pomiędzy ogonkami..innym blisko niej tez coś daj...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: falka »

Albo coś bardzo radykalnego np. majonez? Może poskutkuje.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] jak podawac?

Post autor: ESTI »

[quote="falka"]Albo coś bardzo radykalnego np. majonez? Może poskutkuje.[/quote]

To też jest moja ostateczna broń jak mam problemy z podaniem leku...majonez nie jest zdrowy, ale skutecznie zabija smak lekarstwa i szczuras chętnie to pałaszuje. Tylko podawaj minimalną ilość, tak żeby można rozpuścić kawałek tabletki, a malec zjadł na raz.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Ewqa »

Może też byc masło, makrela bo nie wszystkie szczury lubią smak czekoladowy.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

podawanie antybiotyku

Post autor: gżybek »

od razu zaznaczam ze uzyłam opcji szukaj, ale nic nie znalazłam...
wiec tak, byłam ze szczuraskiem u weta, bo zaczął kichac i sie darpać i chciałam sprawdzic czy to nie alergia... a weterynarz podał mu antybiotyk! choć alergii nie stwierdził, tylko że ma oczka troche przymglone... dał mi go w strzykawce i kazał podawac doustnie(do pyszczkowo raczej), z tym że mój szczuras uparcie broni sie przed tym antybiotykiem, bo jest gorzki no i w strzykawce... nie wiem czy można go podać w wodzie czy jak, ehh rece mi sie załamują....
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] jak podawac?

Post autor: ESTI »

gżybek, jak widac ja znalazlam i polaczylam Twoje pytanie z tym tematem. Poczytaj prosze posty tutaj juz napisane, a w razie watpliwosci pisz. ;)

Polecam SPIS TRESCI - przyklejony temat w tym dziale, taki wiesz - na czerwono, zeby rzucal sie w oczy. 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[LECZENIE I OPIEKA]W czym(jeszcze)przemycic lek dopyszcznie?

Post autor: Angua »

Mam problem, otoż ogon, który jest u mnie na leczeniu, od wczoraj uznał, ze już jest zdrowy i odmawia przyjmowania Bactrimu dopyszcznie. Wypróbowalam mieszanie z gerberkiem, rozgniecionym bananem, rozgotowanym ziemniaczkiem i makaronem, jajkiem, pokruszonym herbatnikiem, nawet pasztetem sojowym (wiem, ze przyprawy i sól, ale ważniejsze, zeby zjadł lekarstwo) i nic. To samo bez lekarstwa wcina, ale wystarczy, ze zwęszy (a węch skubaniec ma) i nie ma bata - nie ruszy. Macie jakies pomysły? chyab bede musiała zakraplać mu do pyszczka, chociaz wolalam tego uniknąc, bo maluch jest po przejsciach i bardzo nerwowy, ale chyba nie ma wyboru :(
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] jak podawac?

Post autor: limba »

[quote="Angua"]Bactrimu[/quote] jest obrzydliwy w smaku, i ciezko jest go przemycic, zazwyczaj udaje sie raz no moze dwa. Jesli jeszcze nie probowalas to moze serek waniliowy lub kaszka bananowa. A jesli nie, to pozostaje dawac na sile, niestety.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] jak podawac?

Post autor: ESTI »

Angua,
[quote="ESTI"]jak widac ja znalazlam i polaczylam Twoje pytanie z tym tematem. Poczytaj prosze posty tutaj juz napisane, a w razie watpliwosci pisz. ;)

Polecam SPIS TRESCI - przyklejony temat w tym dziale, taki wiesz - na czerwono, zeby rzucal sie w oczy. 8)[/quote]
Obrazek
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Angua »

Hmm, jest tu kilka rzeczy, ktrych nie wypróbowalam (zbankrutuje na te smakolyki ;))
Spis tresci zauwazylam, ale tematu juz nie :oops:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Jeśli zdecydujesz się na podawanie w strzykawce, to możesz posmarować jej "dziubek" np. nutellą, wtedy maluch chętniej ją sobie przystawi do buzi.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”