[LEKI] jak podawac?

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: jokada »

czy ktoś mi może powiedzieć jak szczurowi sie aplikuje lekarstwo doustnie/dopyszcznie ;)
niestety ale pewnie Olafa antybiotyk nie mine bo chrumka/buczy/furczy coraz bardziej
no i zastanawiam sie jak technicznie mozliwe jest podanie mu czegoś do pysia
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Ania »

kiepska sprawa, a probowalas wymieszac antybiotyk z mlekiem? albo plynna, gesta czekolada? Moze w ten sposob.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: jokada »

tfu tfu odpukać jeszcze nic mu nie musiałam aplikować
syrop wypija chętnie, ale jeżeli mimo inchalacji nadal bedzie chrumkał/charczał to w przyszłym tygodniu dostanie antybiotyk

oczywiście mam madzieje że nie bedzie to konieczne, ale tak ostatnio sie zastanawiałam jak TO sie robi
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Azi »

Ja mojemu poprzedniemu szczurkowi podawalam antybiotyki wymieszane z mlekiem strzykawką do pyszczka. Taka malutka strzukawka (oczywiscie bez igly! :) ) Tylko to juz bylo w momencie gdy byl chory i nie mogl sie tak bardzo wiercic, nie wiem jaki sktek mialoby to z w miare zdrowym szczurkiem.
Misiek
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 10:04 am

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Misiek »

Ja także podawałem lekarstwo szczykawką (taką 2ml). Antybiotyk był w proszku więc wcześniej rozpuszczałem go w wodzie na łyżeczce i do strzykawki :) Strzykawkę (w zasadzie jej końcówkę) wkładałem szczurowi do pyszczka tak z boku za zębami i lekarstwo wlewałem na język, bo inaczej łachudra mi wypluwała. Po kilku razach szczurka się przyzwyczaiła i nie stawiała oporu, ale wcześniej strasznie się wyrywała. Ale nie jest to trudne i myślę że bez problemu dasz sobie radę. :)
PALATINA

[LEKI] jak podawac?

Post autor: PALATINA »

Strzykawka to dobry pomysł,jeśli nie można "po dobroci".
ale moja Myszka potrafi wypluwać to, co jej się wstrzyknie.

Mieszałam Bactriu ze wszystkim (mleczko, jogurt, serek dżem, nawet mięsko!), ale zjadała tylko ze śmietaną (gęstą do zupy)!
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: jokada »

tfu tfu odpukać, antybiotyk raczej konieczny nie bedzie
Olaf dochodzi do siebie
chrumka czasami tylko i tylko wtedy kiedy go biore na ręce (i zastanawia mnie to bardzo :co?: )
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Szczurołap »

Niesety antybiotyków z grupy tetracyklin(doxycyklina) nie mieszamy z mlekiem ani z niczym co zawiera związki wapnia.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: sachma »

latwo jest powiedziec nie mieszamy... ale jak szczurek nie chce jesc?.... co wtedy?... przeciesz nie wetkniesz mu na sile do pyszczka..
Obrazek
Szczurołap
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 17, 2004 11:18 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Szczurołap »

jesli zmieszamy z mlekiem tetracykliny-czesc antybiotyku zostanie zneutralizowana i nici z efektów kuracji-można spróbować raczej z miodem
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: sachma »

i takiej odpowiedzi oczekiwalam :wink:
jesli mowisz ze czegos nie mozna, to podaj inne rozwiazanie :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] jak podawac?

Post autor: krwiopij »

jak rozpoznac, czy cos zawiera zwiazki wapnia? :roll: ja wiem, ze to dziwne pytanie, ale biologia pokretna nauka i czasto mozna sie zdziwi...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[LEKI] jak podawac?

Post autor: IVA »

Fakt, że w sytuacji gdy maluch nie chce przyjmowac leki dopyszcznie lepiej jest żeby dostawał w zastrzykach ale nie zawsze jest to możliwe.
Przykro mi powiedzieć, ale czasami dla dobra ogonka trzbea podac na siłę. Nie zawsze szczurek chce wziąźć lekarstwo wymieszane z pokarmem lub płynem - potrafia wyczuc i odrzucic nawet to co normalnie jest dla nich smakołykiem. W takim wypadku najlepiej odmierzoną ilość lekarstwa podac kroplomierzem włożonym do pyszczka i chwile przytrzymać (metoda podobna do podawania strzykawka ale wygodniejsza).
Można też na kilka godzin zabrać poidełki i podac lek zamiast wody do picia, a dopiero jak przyjmnie lek dać mu wodę. Sposób może mniej agresywny niz kroplomierz ale przy takim upale raczej nie do wykonania.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Jak podawac leki]

Post autor: krwiopij »

moj problem polega na tym, ze nie wiem, z czym podawac eszwie doksycykline... powinna przyjmowac ja dwa razy dziennie, a ja nie mam pojecia, jak przekonac ja do zjedzenia takiego gorzkiego swinstwa... dzialanie doksycykliny jest oslabiane przez wapn, magnez i zelazo - czyli wszelkie produkty melczne odpadaja (rozmawialam o tym z wetem)... eszwa gerbera nie ruszy w ogole, na miod tez nie ma ochoty... jak wy sobie z podobna sytuacja radziliscie? macie jakies sprawdzone sposoby albo chociaz pomysly?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] jak podawac?

Post autor: Beeata »

ja podawalam z ugotowanym kurczakiem ,niektore kaski byly "czyste" a niektore nafaszerowane.Najpierw podawalam te trefne:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”