[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: Ewqa »

TO NIE JEST UCZULENIE
Sorki za duże litery ale chciałam żebyście to przeczytały. Ostatnio kiedy byłam u weta, tez wet zalecił krople do inhalacji w ilosci 1 kropla nakropiona na klatkę i ostrzegł że absolutnie nie wolno nakrapać szczurowi na kark jak niektórzy radzą i nie wolno więcej niż jedna kropla. 1-2 krople to dawka dla małego dziecka a wiadomo jaka jest różnica wagi pomiędzy dzieckiem a malutkim szczurkiem, więc wiadomo jaka jest różnica w ilości wdychanej substancji w stosunku do wagi ciała. A Wick, Olbas i pochodne działaja na zasadzie rozszerzania oskrzelików, więc przedawkowania nie są bezpieczne.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: merch »

Ewqa :roll: a skąd ty wziełaś to rozszerzanie oskrzelików ? I nie chcę cie obrazić ale czy ty wiesz co to są oskrzeliki?
PozdrM
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: krwiopij »

rutinoscorbin na pewno mozna stosowac u szczurow, ale w jakich dawkach - niestety nie pamietam...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: Nisia »

Nie wiem czy zauważyłyście ;) ale to było tylko chwilowe ;) a moje pytanie o zapalenie płuc było po prostu tylko takim pytaniem z ciekawości ;) dobrze, ze Henia nie umie czytać, bo by sobie jeszcze jakąś chorobę wmówiła ;)

Na razie, jeśli Fata do jutra nie przestanie kichać, to jadę z nią do wetki. Bo poza tym zaczęła się drapać. A moze to kichanie (nie jest częste - raz na 3 godziny i nigdy podczas snu) jest związane właśnie z tym drapaniem=pasożycikami?

Ewqa, a o czym Ty konkrretnie piszesz? Bo już się sama zgubiłam.... Napisałam jednego posta, a potem w czasie dyskusji zaczęła sie rozwijać nie wiadomo jak poważna choroba.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: Ewqa »

Pewnie bredzę jak zwykle zresztą :roll: :twisted:
Pisze to co powiedział wet, pewnie on tez bredzi.
Jak chcecie to czytajcie jak nie to nie.

Merch, wiem co to sa oskrzeliki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: Nisia »

Ale mnie chodzi o co innego. Jaka kropla? Przeciez Wick jest w maści? I jakie nakarpianie na kark? Przecież w ogóle szczurów nie można smarować tą maścią, ani żadnych miejsc z których mogłyby ją zlizać?
Dlatego pytam o czym mowa.

A co do oskrzeli i oskrzelików. Oczywiście różnica jest ogromna nie tylko w położeniu ich i funkcji, ale też w średnicy i, co się z tym wiąże, w średnicy cząstek inhalowanych proszków. Natomiast rozszerzenie i jednych i drugich może byc równie niebezpieczne, więc to mi akurat różnicy nie robi i nie wnikam w to o co właściwie chodzi.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[ALERGIA I UCZULENIE] Wicek

Post autor: merch »

Oskrzeliki nie mają mięśniówki w zwiazku z czym nie bardzo wiem jak mozna by je rozszerzyc, pozatym obawiam się że wick nie rozszerza ani oskrzeli ani oskrzelików.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”