[LEKI] Scanomune

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[LEKI] Scanomune

Post autor: Lazanka »

jasne - zrobie rozeznanie - mi w zasdzie zalezy zeby kupic jak najszybciej - bo mala jest oslabiona po chorobie i chcialabym ja troche podreperowac
-=Lazanka=-
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Scanomune

Post autor: ESTI »

Jesli szczurka jest oslabiona, to moze kup nutri-drink, jest lepszy niz scanomune, to preparat wspomagajacy dla osob ciezko chorych wlasnie. Oczywiscie mozesz podawac to bez wzgledu na scano. ;)
Obrazek
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[LEKI] Scanomune

Post autor: Lazanka »

Esti: Kluska jesli chodzi o chorobe to w zasadzie ma ja za soba - pozostal etap powrotu do dawnej kondycji. Co do nutri drinka - probowalam juz w czasie choroby - mala nie chce tego pic - ani waniliowego (jej ulubiony smak serkow i budyniu) ani jablkowego.. czekoladowego nei udalo mi sie dostac :/ - ale watpie by to cos zmienilo skoro nawet waniliowy jest be...

w ogole wybredna to ona jest teraz piorunsko :twisted:
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
gorzka gocha
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:30 am
Lokalizacja: Olsztyn

[LEKI] Scanomune

Post autor: gorzka gocha »

mam pytanie,czasami widze u Kluski wysięk porfiryny z noska.Nie zawsze dzieje sie to w sytuacjach stresowych(tak przynajmniej mi sie wydaje).Nie chciałabym od razu przechodzic na antybiotyki.Czy podawanie scanomune bedzie wystarczającą kuracją?i przez jaki czas powinnam jej to podawac? z góry dzieki za odpowiedź ;)
Ostatnio zmieniony sob wrz 23, 2006 7:02 pm przez gorzka gocha, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Napa , Sleepy, Juma, Pumba
(*) Easy 08.2006- 20.12.2007, Kluska 01.2006- 5.05.2008
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[LEKI] Scanomune

Post autor: Matylda »

Czy przy podawaniu scanumone cos sie zmienilo? Czy nadal wskazane jest podawanie zdrowym szczura 1/2 kapsulki scanumone? Dzisiaj jak kupowalam to wet powiedzial zebym koniecznie podzielila na 10 dawek! Chcialam od jutra zaczac podawanie ale nie wiem jak sie za to zabrac!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Scanomune

Post autor: ESTI »

Matylda, wet nie jest na biezaco.
Kiedys tak bylo, ze na opakowaniu byly inne dawki, jednak producent zmienil dawkowanie, gdyz male ilosci nie przynosily efektow. Uwierz, ze warszawscy weci takie dawki wlasnie polecaja i ja rowniez - czyli spokojnie mozesz dawac nawet jedna kapsulke dziennie.
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2006 8:12 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[LEKI] Scanomune

Post autor: Matylda »

Dziekuje! :thumbleft:
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2006 9:25 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] Scanomune

Post autor: Nisia »

ESTI, warszawscy weci obeznani w temacie....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Scanomune

Post autor: ESTI »

[quote="Nisia"]ESTI, warszawscy weci obeznani w temacie....[/quote]
Ci do ktorych ja chodze - TAK.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[LEKI] Scanomune

Post autor: Azi »

Dodam tylko, że kilku wrocławskich weterynarzy także poleca dawkowanie - 1/3, a w przypadkach ciężkich 1/2.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] Scanomune

Post autor: Ewqa »

Uwaga, u niektórych szczurków scanomune może powodować lekką biegunkę. Według weta nie jest to przeciwskazaniem do podawania ale trzeba uważać.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[LEKI] Scanomune

Post autor: MANIAK90 »

A czy ten lek to można tak sobie kupić u weta czy trzeba mieć coś w rodzaju recepty?? Bo ja nie wiedzieć...ale skoro ludzie też to mogą stosować to chyba w aptece też można kupić?
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Scanomune

Post autor: ESTI »

MANIAK90, to lek weterynaryjny dostepny tylko u weta - nie trzeba recept.
Natomiast w aptece mozesz kupic Beta Glukan - poczytaj temat - w wiekszym stezeniu i duzo taniej. Dzialanie jest to samo.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] Scanomune

Post autor: Ewqa »

Chyba jest problem. Podawałam Lunie przez 4 dni Beta Glukan, oczywiście odpowiednia dawka, nie za dużo. Luna dziwnie na to lekarstwo zareagowała. Otóż już 2 dnia nie miała siły chodzić, a potem to już była bezwładna jak szmatka. Weterynarz kazał natychmiast odstawić lek, ale nie był pewien co sie mogło stać. Dodatkowo Luna miała biegunkę, co tez przeszło po odstawieniu betaglukanu. Odwodniona nie była, wet sprawdzał. Czy kiedykolwiek spotkałyście taką reakcję? Aha Luna jest chora na nerki + guzki nowotworowe, nie wiem czy to powód takiego zachowania, ale chyba wtedy byłyby przeciwskazania do podawania betaglukanu w niektórych chorobach.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[LEKI] Scanomune

Post autor: Piter »

a z czym mieszałaś beta-glukan, żeby go rozcieńczyć? większość substancji do rozcieńczania może u osłabionego organizmu wywołać takie objawy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”