[LEKI] Ceclor, Fortecor - dawkowanie

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] Ceclor, Fortecor - dawkowanie

Post autor: Ania »

Potrzebuję informacji czy ktoś miał oba te leki.
Pierwszy, Ceclor - truskawkowy proszek do robienia zawiesiny i tu problem - podaję 5 kropli na szczura o wadze 0,5 kilo, 2 razy dziennie, czy ktoś może podzielić się własnymi uwagami co do działania leku, jego skuteczności i ewentualnie innych dawek (jeśli takowe były)?
Napiszę tu sposób przyrządzania, może komuś się przyda, nad obliczaniem siedziałam kup[ę czasu.
Preparat jest w proszku, 100 ml proszku należy zmieszać w 2 dawkach z 60 ml wody (czyli 2 razy po trzydzieści), a ponieważ środek ten rozcieńcza się tuż przed podaniem, trzeba tę dawkę wyliczyć. Na jednego szczura o wadze 0,5 kilograma mogę podać od razu jak przyrządzić (wychodzi dokładnie 5-6 kropel, czyli akurat). Lek ten ma niegroźne skutki uboczne (w przeciwieństwie do większości zawiesin). Wskazania - głównie zakażenia układu oddechowego, zakażenia układu moczowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich.
Przyrządzanie - Preparat zawiera łyżeczkę z miarką 5 oraz 2,5 ml. Odmierzamy 2,5 ml proszku na łyżeczce, sypiemy na wpół zgiętą kartkę, chwytamy oba rogi (zaginamy) i rozprowadzamy na kartce, następnie nożem czy innym czystym narzędziem dzielimy powstałą kreskę na 5 części (po 0,5 ml w każdej) - każdą z nich, żeby nie odmierzać codziennie możemy przesypać do niewielkiego kawałka folii aluminiowej, szczelnie zamknąć i włożyć najlepiej do lodówki.
UWAGA Odmierzona dawka (1/5 z 2,5 ml czyli 0,5 ml) jest dawką na dobę czyli przed podaniem należy podzielić ją jeszcze na 2.
Do jednorazowej dawki proszku 0,25 ml należy dodać 0,15 ml wody. Strzykawki mało które posiadają tak małe dawki dlatego zaleca się odmierzanie w insulinówce. Niestety te strzykawki mają trochę inną miarę - 1 ml w zwykłej strzykawce odpowiada 20 jednostkom sześciennym w strzykawce insulinowej. Należy więc podać 3 jednostki wody.
Ponieważ na ulotce napisane było wyraźnie, by dolewać dwukrotnie - do dawki 0,25 ml proszku należy wpirw dodać 1,5 kreski wody, wymieszać, następnie kolejne 1,5 i dokładnie rozprowadzić. Taką ilość możemy spokojnie podać ogonkowi (bez dodatków, chętnie wypije truskawkowy lek).

Fortecor - ponoć bardzo silny lek, boję się go zastosować - poleciła mi go dr. Wojtyś jednak z pewnym wachaniem, które wyczułam w głosie, kto miał? Jak stosował? Jakie efekty? Czy szczurek przeżył?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[LEKI] Ceclor, Fortecor - dawkowanie

Post autor: Mada »

Aniu ja używałam Ceclor jak Tusia miała te ropnie na mordce. Były one spowodowane przez Escherichie coli i na to dostawała. Niestety stan rozwoju bakteri był zaawansowany więc nie pomogło. Mam wrażenie że tylko chwilowo działało - opóźniło rozwój ropni. Dużym plusem jest też smak, bo nie trzeba ogonów męczyć, gdyż chętnie zjadają.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

[LEKI] Ceclor, Fortecor - dawkowanie

Post autor: koteczek »

ja stosuje Ceclor. Dostawala go na zapalenie pluc i pomoglo zapalenie minelo. Ale dzisiaj po zdjeciu okazalo sie ze mala ma nowotwor albo ropien ;( i dr Bielecki kazal go nadal podawac dla zabezpieczenia i chronienia. Dziewczyna pije go chetenie i bez problemu.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LEKI] Ceclor, Fortecor - dawkowanie

Post autor: Ania »

koteczek a w jakiej dawce jej podajesz, ile razy dziennie i ile mała waży?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

[LEKI] Ceclor, Fortecor - dawkowanie

Post autor: koteczek »

dostaje 2x dziennie. Odmierzam 2,5ml preparatu dziele to na 4 i dolewam troszke wody tak zeby wyszlo 8 kropli mniej wiecej-takie bylo zalecenie dr Bieleckiego. Mala wazy 350 g
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”