[LEKI] tylosin

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ryś :)
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:07 am

[Tylosin] Prosz? o pomoc

Post autor: Ryś :) »

Przepraszam, ze piszę oddzielny temat ale ja juz odchodzę od zmysłów i chce żeby ktoś mi w końcu odpisal co mam robić !! :-(

Mam straszny problem z moją szczurcią, była najpierw na coś chora i leczona antybiotykami a po 5 dniach całkiem jej sie pogorszyło, wygląda mi to na ( z tego co piszecie) na zaawansowaną mykoplazmozę :( Podaję objawy : poryfiryna z nosa i z oczu (!) , zaburzenia ruchu, szczurcia cały czas sie przewraca nie może utrzymać równowagi, chowa się do połowy w szmatki ( tak jakby miała światłowstręt). Byłam już u 2 weta , ale nazwa mykoplazmoza nie padła w przypuszczeniach... I teraz mam pytanie : Czy mogę podać ten lek TYLOSIN w odpowiednich dawkach bez konsultacji z wetem ?? Bo ja już mam dosyć tych wszystkich specjalistów, niby się znają , a nie wiedzą co jest...

Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo mam wrażenie ze zostało niewiele czasu mojej szczurci :cry: A ja już nie wiem co mam robić, jak jej pomóc :cry:
Hej witam ja i moje ogoniaste :)

Hellman's
Skippi

:D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] tylosin

Post autor: merch »

hmm.. troche trudne pytania zadajesz, zakładasz ,że szczurcia ma mycoplazmoze, ale niekoniecznie musisz mieć racje.... tak czy innaczej tylosin to antybiotyk , który dział na Mycoplazme, jełśi zdecydujesz sie go podac pamietaj o dokladnym przelicznie dawki wg wagi szczura , wskazówki znajdziesz miedzy innymi na ratguide ( patrz tabelka z lekami na forum ), no i musisz pamietać , o tym że antybiotyk trzeba podawać minimum 7 dni. Antybiotyki aktywne w stosunku do Mycoplazmy to : erytrmycyna, tylosin, azitromycyna, enrobiofloksacyna i doksycyklina ( Ronaxan)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] tylosin

Post autor: Nisia »

Spytaj Shady Lane. Ona znalazła kiedyś wspaniałą lecznicę w Lublinie, gdzie znają się na szczurach.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] tylosin

Post autor: krwiopij »

co do lecznic w lublinie, to wiem, ze na szczurach znaja sie w azorku (ul. boleslawa smialego 14, osiedle piastowskie - za zastrzyki z enrobiofloxu i doxasone dalam 20 zlotych), w lubelskim centrum malych zwierzat (ul. stefczyka 11 - ale tam moga miec piekielnie drogo) i w klinikach akademii rolniczej (gleboka 30)...

moje szczury lecze w klinikach ar - bo prawie nic mnie to nie kosztuje (studentka ar jestem), od kazdej dolegliwosci jest inny specjalista (z tytulem doktora zazwyczaj), a jak pytam - tlumacza i wyjasniaja, zamiast sie obrazac... doswiadczenia z nimi wielkiego nie mam, ale poki co wszyscy wygladali na kompetentnych i mieli do moich ogonow dobre podejscie... wszelkiego rodzaju laboratoria i pracownie rtg sa na miejscu, wiec tez biegac duzo nie trzeba...

jako ciekawostke dodam, ze szatana obmacywala pani w azorku i kazala przyjsc pozniej do szefa (nie wiedziala, co szatan ma w brzuszku), a jak lek. wet. maciej orzelski (z ar) wzial diabla na rece, od razu stwierdzil, ze maly ma kamienie w pecherzu... i nie mylil sie...

a co do tylosinu... hmm... ja bym chyba sama nie podala... wpierw sprobowalabym przynajmniej z jednym nowym, polecanym wetem... i to jak najszybciej...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] tylosin

Post autor: ESTI »

Ania napisala w innym poscie, wiec pozwolilam sobie to skopiowac:

TYLOSIN
NAZWA HANDLOWA: TYLAN SOLUBLE POWDER

Bakteriostatyczny anybiotyk używany przy łagodnych i chronicznych objawach chorób układu oddechowego powodowanych przez mycoplasma pulmonis. Dostępna także w formie zastrzyków - powodują one jednak ból i swędzenie w miejscu w miejscu zastrzyku. Usuń wilgotne pokarmy z diety szczura jeśli podajesz w Tylosin w wodzie. Można także dodać cukru (wtedy należy wymieniać codziennie). Nie stosować razem z Chloramphenicol i Lincosamides.

dawkowanie:
- 9.9 mg/kg 2xdziennie, doustnie, podskórnie lub domięśniowo
- 66 mg na litr wody (1/8 lyzeczki /szklankę wody/zmieniać co 3 dni)

Podawać przez 14 do 30 dni.

Wiem, że chodzi o Tylosin w płynie a tu jest podany proszek no ale może będziesz miał dostęp do źródeł z prawidłowym przeliczeniem i ułatwi nieco kombinowanie przy dawkach.
Dane pochodzą z przetłumaczonej tabeli leków bezpiecznych dla szczura - źródło >> TUTAJ <<
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”