[LEKI] Solcoseryl - na gojenie, sucha skore

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
satija
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 01, 2005 11:01 am

[LEKI] Solcoseryl - na gojenie, sucha skore

Post autor: satija »

Wet zaciął troszkę Frędzla przy goleniu i teraz te ranki się goją, swędzi ją to wszystko, drapie się i dodatkowo powstały ranki obok - z powodu nadmiernego drapania, czy wygryzania.. czy można jej to czymś posmarować? czy są jakieś ludzkie środki, które nie zaszkodzą szczuraszkowi? no i czy w ogóle można jej to smarować?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Solcoseryl - na gojenie, sucha skore

Post autor: ESTI »

Proponuję maść Solcoseryl:
Solcoseryl aktywuje transport tlenu i elementów odżywczych oraz ułatwia ich przyswojenie w komórce przez co chroni komórki oraz tkanki zagrożone brakiem tlenu lub substancji odżywczych. Stymuluje wewnatrzkomórkowy metabolizm energetyczny i zwiększa zapasy wysokoenergetycznych fosforanów. Wzmaga regenerację komórek odwracalnie uszkodzonych na skutek niedoboru tlenu lub substancji odżywczych, czego rezultatem jest przyspieszenie odnowy tkanek.

Wskazania do stosowania:
małe rany, żylakowate owrzodzenia podudzi,oparzenia I i II stopnia, blizny poparzeniowe, odmrożenia, zmiany troficzne u pacjentów ze schorzeniami zarostowymi tętnic ,popromienne uszkodzenia skór.

Dawkowanie:
Nanosić 2-3 razy dziennie cienką warstwę na oczyszczoną ranę. Z doświadczeń wiadomo, że maść jest szczególnie polecana do stosowania na rany suche, natomiast żel na rany sączące . Solcoseryl maść można stosować pod półszczelne opatrunki. Nowo powstały naskórek na brzegu rany można pokryć maścią.

Dostępna w aptece.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[LEKI] Solcoseryl - na gojenie, sucha skore

Post autor: Maugosia »

Nie wiem czy to off topic, ale napiszę (bo temat o gojeniu ran itp.):

Wspomniano tu kiedyś o tym, ze "maść majerankowa" wspomaga leczenie kataru u szczurasów. Ja oczywiście (z moją słabą pamięcią do nazw, ale szybko kojarzącą koncówki ; )), chciałam kupic takową maść i w aptece powiedziałam "maść rumiankowa" ... i kupiłam. W domu po dokładnym przeczytaniu (jakże krótkiej ulotki informacyjnej) nie wyczytałam, ze to nadaje sie do nosa kataru itp. i sie zdziwiłam : ), i doszlo do mnie ze nazwe pomyliłam -_-'.

Przechodząc do konkretów; maść rumankowa wskazania: w stanach zapalnych skóry, na trudno gojące sie rany, owrzodzenia żylakowate, oparzenia. Dawkowanie i sposób użycia: zewnętrznie; smarować 2-3 razy dziennie.

I pytanie:
Czy spotkał sie ktos z taką maścią?
Czy to pomogłoby w ranach u szczurów?
Czy rumianek jest dla nich szkodliwy?

Osobiscie nie próbowałam tego na szczurciach - ale na sobie tak ; )
Obrazek
Obrazek
satija
Posty: 18
Rejestracja: pn sie 01, 2005 11:01 am

[LEKI] Solcoseryl - na gojenie, sucha skore

Post autor: satija »

dzieki za odpowiedz :)
jutro lece do apteki :) bo dzis juz sie nie wyrobie..
no i jutro tez sciaganie szwow u Fredzla.. :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] Solcoseryl - na gojenie, sucha skore

Post autor: merch »

A ja myśle ,ze jak to tylko takie podraznienie i drobne ranki to krem Alantan plus powinien wystarczyć : podstawowe zalecenie to pielegnacja niemowląt , ale wspomaga gojenie własnie drobnych uszkodzeń naskórka i podrażnień- jest tańszy i mozesz resztę wykorzystać przy spierzchnietych dłoniach czu ustach.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”