[LEKI] Witamina A - niedobór

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Ewqa »

Przy okazji wizyty u weta dowiedziałam się że żółto-brunatne plamy na ogonie szczurka to objaw niedoboru witaminy A. Ja się wcale nie dziwię bo moje paskudy surowych warzyw nie raczą jeść, tylko gotowane. W każdy razie Lilka ma dostawać witaminę A, a pozostałe profilaktycznie. Tu pytanie: jaką witaminę Może znacie jakiś dobry preparat z tą witaminą? Wetka twierdziła że witaminy, takie jak dla ludzi odpadają, lepsze sa kocie lub psie. A może tran? Czy w ogóle to się da gdzieś kupić?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: limba »

Proponowalabym rowniez uzywac masci z wit. A . Naprawde dobrze dziala na plamy na ogonie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Dixi »

Limba - jak nazywa się taka maść i jaki jest przybliżony jej koszt???? Jak ją stosować?
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: limba »

Masc z Wit A badz masc Witaminowa - innych nazw nie ma z tego co sie orientuje. A koszt to ok 3-4 zl.(do dostania w aptece)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Lulu »

A koszt to ok 3-4 zl.(do dostania w aptece)
u nas 2 zl ;)
ostatnio przerazona brudem na ogonie dziewczyn postanowilam sprobowac... na wypadek gdyby to nie byl tylko brud ;) i powiem, ze i na brudek swietnie dziala, bo go zwyczajnie rozmiekcza...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Nisia »

Tak, ale podobno trzeba uważać, aby szczurek nie zlizywał, i stosować małe ilości. Nadmiar wit. A tez jest szkodliwy.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Dixi »

Po pracy pójdę do apteki i może uda mi się kupić tą wit. A dla mojej jedynej już niestety szczurci :(
Pozdrawiam,
Aguśka
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Ewqa »

A moja dziewczyny dostają homeopatyczne leki na wzmocnienie i żeby to zjadły to dostaja z masełkiem. W każdym razie plamy na ogonku znikły a ponieważ masło ma sporo witaminy A to myslę że to skutek jedzenia masła. Może to nie do końca takie nie zdrowe, może troszkę jednak przydałoby sie podawac naszym ogonkom.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] Witamina A - niedobór

Post autor: Nisia »

Moje mają całkiem ładne ogonki, bo przymują sporo marchewki w dowolnej postaci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”