[LECZENIE I OPIEKA] posiłki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[LECZENIE I OPIEKA] posiłki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: limba »

W zwiazku z powazna choroba mojej Fresuni stanelam przed problemem niecheci do jedzenia i picia, a co sie wiaze z tym, z odwodnieniem.
Oczywiscie dostawala kaszki (mocno rozwodnione), puree ryzowe dla dzieci, itp. Dr Wojtys polecila mi zakupic w aptece plyn o nazwie Nutri Drink.
Jest to wysokoenergetyczny napoj dla ludzi po lub w trakcie ciezkich chorob np. nowotworow. Moga zastepowac nawet normalne posilki. Wystepuja w kilku smakach, kosztuja ok 5 zl. Polecam dla schorowanych szczurciow.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 5:44 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: krwiopij »

wklejam krotki opis produktu:
Opis produktu: to wysokoenergetyczny preparat odżywczo - leczniczy o działaniu wzmacniającym i regenerującym, stosowany w żywieniu osób osłabionych, po przebytej chorobie lub w trakcie trwania np.: chorób nowotworowych, chorób układu nerwowego i oddechowego, chorób serca. Wskazany także dla pacjentów przed i po operacji, osób w wieku podeszłym, jak również dzieci tzw. niejadków.

Wskazania: Stosowany jako uzupełnienie diety lub jako wyłączne pożywienie (na zlecenie lekarza)
Dawkowanie: należy podawać 1-4 nutridrinki dziennie

Przeciwwskazania: nie należy podawać osobom z alergią na białka mleka. Nutridrinka nie można podawać dzieciom poniżej 3. roku życia. Należy stosować ostrożnie u dzieci w wieku 3-6 lat.

Dostępne smaki: ananas, jabłko-gruszka, czekoladowy, truskawkowy, waniliowy, owoce tropikalne
tutaj link do znacznie rozszerzonego, szczegolowego opisu:
http://www.zdrowie.med.pl/niedozywienie/n_3.html

wazne jest, ze po otwarciu kartonika trzeba zuzyc go w ciagu 24 godzin... trudno oczekiwac, zeby chory szczur w ciagu jednej doby wypil tego az 200ml... z powodzeniem mozna jednak zamrazac male porcje nutridrinka (np. w pojemniczkach do robienia kostek lodu) i rozmrazac w miare potrzeb... moja pani wet oraz pani faraceutka twierdza, ze na wlasciwosci odzywcze nutridrinka to nie wplynie... :)

co do ceny, to jednak waha sie od tych 5zl do ponad 6, czasem prawie 7... zalezy od apteki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: ESTI »

[quote="krwiopijka"]wazne jest, ze po otwarciu kartonika trzeba zuzyc go w ciagu 24 godzin... trudno oczekiwac, zeby chory szczur w ciagu jednej doby wypil tego az 200ml... z powodzeniem mozna jednak zamrazac male porcje nutridrinka (np. w pojemniczkach do robienia kostek lodu) i rozmrazac w miare potrzeb... moja pani wet oraz pani faraceutka twierdza, ze na wlasciwosci odzywcze nutridrinka to nie wplynie... :) [/quote]
O swietnie, ze da sie to zamrazac, bo juz sie wystraszylam.
Ale mam pytanie, czy jak sie dluzej trzyma w lodowce, to traci on wartosci, czy sie po prostu psuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: krwiopij »

prawde mowiac nie wiem... ale moja pani wet powiedziala, ze ona sama 'mialaby spore watpliwosci przed wypiciem tego po uplywie 24 godzin'... sadze, ze w lodowce nutridrink moze postac troche dluzej, ale lepiej zuzyc go mozliwie szybko - lub wlasnie zamrozic... ja dzisiaj biore sie za robienie nutridrinkowych lodow czekoladowych... ;)

przy okazji - nie byloby warto przykleic tego tematu? ewentualnie stworzyc jakis wspolny odnosnie zywienia chorych zwierzakow? wydaje mi sie, ze nie ma juz duzo do dodania na temat nutridrinka, a szkoda by bylo, gdyby temat zostal zapomniany...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: ESTI »

[quote="krwiopijka"]przy okazji - nie byloby warto przykleic tego tematu? ewentualnie stworzyc jakis wspolny odnosnie zywienia chorych zwierzakow? wydaje mi sie, ze nie ma juz duzo do dodania na temat nutridrinka, a szkoda by bylo, gdyby temat zostal zapomniany...[/quote]
Uwazam, ze w danym przypadku wszystko jest wazne, dlatego stworzylam SPIS TRESCI.
Ale pomysle jeszcze co zrobic...
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: olaihekate »

a tak ptzy okazji to mój znajomy to pił ,zeby trzymć wage....więc myśle,że to bedzie dobre bo zawiera sporo tłuszczu....a to dobrze bo trzeba dbać ,żeby ogenek nie tracił an wadze:)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: czukukkcza »

[quote="olaihekate"]a tak ptzy okazji to mój znajomy to pił ,zeby trzymć wage....więc myśle,że to bedzie dobre bo zawiera sporo tłuszczu....a to dobrze bo trzeba dbać ,żeby ogenek nie tracił an wadze:)[/quote]

Anorektyczki/bulimiczki też to dostają na leczeniu...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: gryzaj »

a ile tego podawac dziennie

bo
"Uwaga: Stosować pod nadzorem lekarza. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia."

troszkie mje zaniepokoilo i nie chcialbym swinstwa szczurasowi przedawkowac...
Obrazek Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: ESTI »

Tego typu ostrzezenia musza byc podane na opakowaniu, w ten sposob sie zabezpieczaja przed ewnyualnymi wpadkami...

Ja daje kilka strzykawek dziennie, jesli oczywiscie szczuras chce to pic.
Obrazek
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: gryzaj »

strzykawek..

ale jakiej objetosci mniej wiecej?
Obrazek Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: ESTI »

No tak sorki. 8)
Ja uzywam strzykawek 2 ml-owych, oczywiscie bez igly.
W zaleznosci od apetytu szczurka dostosowuje ilosc nutridrinku, jesli mniej je, albo prawie w ogole, to ilosc jest oczywiscie wieksza, zeby maluch dostawal codzienna, chociaz minimalna dawke kalorii, witamin i mineralow.
Obrazek
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: kitten »

Cóż za ulga że można zamrażać bo ostatnio dawałam Maxi i wywaliłam pół opakowania bo nie wiedziałam co z tym zrobić po upływie 24 godzin
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: Yhmi »

podbijam.

Nutridrink (u mnie w obrocie waniliowy) zastosowany do szczurka po wycięciu guza w ilości "ile chcesz wypić to wypij" (10-15ml). Od czwartku przytyła 50g (z 350 na 400) i mimo, że jest już staruszką (2 lata 2 miesiące) mam wrażenie, że mi ktoś szczura podmienił na młodsza wersję. Czy ktoś testował wpływ nutridrinka na stateczność szczura?
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: ESTI »

[quote="Yhmi"]Czy ktoś testował wpływ nutridrinka na stateczność szczura?[/quote]
Ja, ja, ja! :D
Pysio bardzo dobrze sie czuje po tym specyfiku.
On jest niejadkiem i jak juz cos je to same malo wartosciowe rzeczy, wiec dla nas nutri drink to zbawienie.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[LECZENIE I OPIEKA] posilki wysokokaloryczne - Nutri Drink

Post autor: Ewqa »

[quote="Yhmi"]Czy ktoś testował wpływ nutridrinka na stateczność szczura?[/quote]

Luna dopóki jeszcze mogła połykać była przez tydzień karmiona wyłącznie nutri drinkiem ze strzykawki. Widocznie miała więcej siły, lepiej się czuła.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”