Jak oswoić strachulca

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak oswoić strachulca

Post autor: oliwi@ »

Wiem że nieraz tu na forum było napisane żeby szczurka wyciągnąć od razu 1 dnia. Ale ja nie polecam i mówie ze swojego doświadczenia. Mój szczuras oswajał się miesiąc. Pierwsze dni wogole sie nie dał dotykać bo strasznie piszczał i uciekał. Nie chciałam na siłe nic robić. Po jakimś tygodniu postanowiłam szczura jednak oswoić na siłę :roll: Ponieważ z łóżka uciekał nie patrząc gdzie i skąd spada to postanowiłam go oswoić w..... wannie :lol: To było jedyne miejsce z którego nie uciekał :wink: Tam wpuszczałam szczurasa i sama tam siedziałam a maluch nie miał wyjscia tylko chodził po mnie i poznawał mój zapach, pozwalałam mu wejsc do rękawa aby poczuł sie u mnie bezpiecznie. Po jakimś tygodniu już dawał się wyciągać z klatki. I teraz juz jest OK :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak oswoić strachulca

Post autor: lajla »

olivia czemu nie polecasz??
wyobraz sobie jak bys wesla juz pierwszego dnia znim do wanny napenwo bys nieoswajala sie z nim misiac :P
moj np gdy go przynislam wyladowal odrazu ze man na krzeeesle i pochwili juz spal pod moja reka:)
sa rozne szczury :wink:
a sposob na sile ejsz czasem bardzo skuteczny i tak naprawde sie patrzac wychodzi przeciez na dobre zwierzaka bo mimo tego ze postresuja sie troche szybciej zrozumia ze nie ma sie czego bac:)
wiec dobrze zrobilas robiac na sile :wink:
Kamil (milka)

Jak oswoić strachulca

Post autor: Kamil (milka) »

ja mysle ze zle nazywacie ten sposob - ja bym o nim nie mowil "na sile" tylko jakos inaczej - nie wiem jak to juz zostawiam wam ale ta nazwa jest zla bo przeciez tak wlasciwie to sie zwierzaczkowi krzywdy nie robi tylko sie go troszke stresuje a stres na krotki dystans jest zdrowy ( przynajmniej dla ludziow:P) i ja mysle ze szczur odrazu przez to nie umrze jak sie mu krzywdy nie bedzie robic :wink:
gangrena
Posty: 122
Rejestracja: sob sty 24, 2004 9:48 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: gangrena »

[quote="krwiopijka"]chodzi o takie chrobotanie? to calkowicie normalne... :) bardzo wiele szczurkow robi podobnie... choc nikt chyba nie wytlumaczyl dlaczego... :P[/quote]

a no wytłumaczył....
nie tylko szczury tak robią ale i inni przedstawiciele gryzoni...
to zwykły sposób, jeden z wielu, na ścieranie zębów, które jak wiadomo rosną u tych zwierzaków całe życie....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: krwiopij »

czytalam jeszcze wczoraj chyba, ze to oznacza, ze szczurek czuje sie bezpieczny i zrelaksowany...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
gangrena
Posty: 122
Rejestracja: sob sty 24, 2004 9:48 pm
Kontakt:

Jak oswoić strachulca

Post autor: gangrena »

[quote="krwiopijka"]czytalam jeszcze wczoraj chyba, ze to oznacza, ze szczurek czuje sie bezpieczny i zrelaksowany...[/quote]

to moja Szajba w takim razie musi się ciągle czuć zrelaksowana i bezpieczna.... :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”