Muzyka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Trina Papisten

Muzyka

Post autor: Trina Papisten »

Chcialam sie spytac jak wasze szczurki reaguja na muzyke? JAk glosna powinnam ja sluchac zeby szczurkowi nie przeszkadzalo, czy wasze zwerzatko ma jakas ulubiona piosenke ( np moj kot nie lubi kiedy slucham mansona :) ). Czy dzwieki jakiegos rodzaju bardziej szkodza szczurka, czy cos takiego?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Muzyka

Post autor: Ania »

szczur ma niezwykle wrazliwe zmyslu, szczegoolnie sluch i wech, dlatego jesli juz jest muzyka, powinniesmy puszczac ja cieszej, niz nam sie to podoba.
Moje szczury - nie zauwazylam, zeby reagowaly na muzyke (za to niezwykle reaguja na telewizje (potrafia gapic sie godzinamlmi lezac nieruchomo). Wyproobooj z muzyka, moze odkryjesz cos nowego :)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Muzyka

Post autor: Mycha »

Moje szczurki nie reaguja na muzyke, ale za to interesują się monitorem i telewizorem- wgladają jak zachipnotyzowane!
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
rozyn

Muzyka

Post autor: rozyn »

Ja nie pószczam muzyki w pomieszczeniu w którym żyje mój szczur.

Ale osbiście lubi kiedy masuje go po szyji. Wtedy po prostu nieruchomieje i wogóle sie nie porusza. Czasem sie boje że może się zachibernować i zrobić się sztywny :wink: Wasze szczury tez takie cos mają ? :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Muzyka

Post autor: Mycha »

Moje tak, zwłaszcza dorosłe samce- takie z nich pieszczochy :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Trina Papisten

Muzyka

Post autor: Trina Papisten »

Wiecie :) Siedze, gram sobie na gitarce piosenke "In the court of the crimson king" zespolu King Crimson ( progersywny rock z lat 60) i co? moj szczurek podchodzi do dzwiczek i zaczyna nasluchiwac :)
estek

Muzyka

Post autor: estek »

Co do głośności muzyki to chyba też kwestia upodobań szczura. Jak ucieka to albo nie ta muza albo za głośno, a jak zachowuje się normalnie to wszystko OK albo głuchy szczur. :twisted:
rozyn

Muzyka

Post autor: rozyn »

Jak ja bym szczurowi miał muzyke wybierać to chyba TECHNO bo inna w domu nie leci :wink:
Trina Papisten

Muzyka

Post autor: Trina Papisten »

Na mojego szczurka nic nie dziala ani metal, ani reagge, ani jakis hiphop co go slucha moja mama, tylko King Crimson!
cos

Muzyka

Post autor: cos »

Mój Igorek ostatnio usnął przy muzyce rock!! Chociaż do tej pory uznawał tylko Gordona Haskela.
cos

Muzyka

Post autor: cos »

Mój Ig pewnie był bardzo śpiący albo rock to dla niego muza jak każda inna. Myślę że jednak on naprawdę potrafi poznać prawdziwą muzykę.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
zabulec

Muzyka

Post autor: zabulec »

Moje szczurasy nie reaguja na muzyke..spia sobie smacze i maja to ze tak powiem "pod ogonem"... jednak wiem ze szczurasy najczesciej reaguja na muzyke powazna ( i do tego najczesciej na flet i na skrzypce - bo maja wyskie tony) - jesli wogole reaguja. Tak naprawde ta legenda..bajka..no o tym co wyprowadzil szczury z miasta grajac na flecie ma w sobie ziarno prawdy. W kilku ksiazkach ktore czytalam o gryzoniach wyczytalam ze naprawde flet - ale spokojne plynne dzwieki - potrafi zachipnotyzowac szczurasy :)
A tak pozatym to jakby sie od poczatku puszczalo jakis konkretny kawalek np dajac szczurasowi jesc to pewnie by zaczol na ten kawalek reagowac..odruchy pawlowa to potega :P
cos

Muzyka

Post autor: cos »

To by wyjaśniało dlaczego niektórzy twierdzą że ich szczuraski wpadały w trans słuchając muzyki.
philosophos

Muzyka

Post autor: philosophos »

A moja szczurka lubi jak jej śpiewam. Słucha... ;) Może dlatego, że robię to bardzo rzadko?
cos

Muzyka

Post autor: cos »

A co jej śpiewasz może napiszesz słowa piosenki na forum. Będziemy robić przyjemność naszym szczurkom. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”