Jak nauczy? wchodzenia na r?k?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

locht

Jak nauczy? wchodzenia na r?k?

Post autor: locht »

Witam! Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaszem szczurasa (jestem zachwycony) . Ma na imię Bill i fajny z niego gość 8) Bez problemu pozwala wyciągać się z klatki i ma do mnie juz pewne zaufanie (zasypia mi w kieszeni i na brzuchu). Opracowaliśmy już taki system, że jak chce wracać do klatki to wchodzi mi na prawe ramie a ja wyciągam ręke w strone drzwiczek i on sobie po niej wraca. Chciałbym nauczyć go teraz sytuacji odwrotnej, żeby po podsunięciu dłoni pod otwarte drzwiczki klatki wchodził po ręce na ramię... Może ktoś mi coś poradzi, bo narazie idzie nam ciężko...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: Mycha »

Podkładaj rękę pod otwarte drzwiczki i pozwól mu na nie wchodzić. Tak stopniowo. Może się przestraszyć kiedy nagle położysz rękę na podłodze. :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: olka »

Próbuj - może w końcu zacznie w ten sposób wędrować i w drugą stronę. Moje ogonki z klatki wolą wychodzić same, ale za to lubią dopaść mnie gdzieś w mieszkaniu i po nogach wdrapać się na ramię :wink:
Olka
KIRA ÂŁOBUZ

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

A ja niewiem moje ogony niechcą nawet podejść jak chce je wyciągnąć z klatki :( . Czy to znaczy ze się nimi żle opiekóje zdaje mi śe ze nigdy odemnie krzywdy ie zaznały daje im dobze jeść mają czyściutko bawie się z nimi a nigdy nie domagają się pieszczot :cry: nawet jak biore je na kolana to zaraz uciekają na ramie :cry: :( Co to oznacza tak bym chciała zeby przyszły do mnie i kazały sięgłaskać
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: Wadera »

No to faktycznie musza sie troszkje obawiac. A w jakim sa wieku? Ja mam jedna szczurcie ktora na pieszczoty rowniez nie przychodzi, ale z klatki bardzo chetnie wychodzi (chociazby po dloni :) i zawija do mnie w trakcie wedrowek po pokoju. Moze szczurki sa mlodziutkie i potrzebujesz jeszcze paru miesiecy zeby sie do konca zaprzyjaznic!
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
KIRA ÂŁOBUZ

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Z jednej strony to są jeszcze młode bo mają ko 3 mieś ale z drógiej to są u mnie juz poawie 6 tygodni . Nawet chce je puszczać po pokoju ale one odrazu do mnie wracają i niema mowy o lataniu po pokoju :( Jedynym miejscem jakie uznają to moje ramie i niema mowy o innym i tam właśnie je głaskam nawet się troche łaszą ale to tylko tam jerzeli są na ramieniu to moge z nimi robić ci chce (chodzi o czynności domowe) i chodzić gdzie chce . Wychodziłam z nimi na spacery ale majka dostawała biegunki i musiałam natychmiast wracać do domu .Gotuje im zupki jajeczka ,daje ,witaminki, smakołyki, surowe mięsko, wapienko ,wibiowit i niewiem co jeszcze dobudowuje piętra nosze i nic :cry:No moze troche cos sie rósza ale troszeczke
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: Wadera »

Sa mlode, a takie jeszcze nie maja sklonnosci do pieszczot. Mozesz wyjasc w ciagu dnia spiacego, leniwego szczura z klatki, polozyc w zgieciu ramienia i delikatnie drapac (plecki, az uszami, po boczkach). Za ktoryms razem na pewno skuma sie, ze moze sobie spokojnie spac.
Zazdroszcze Ci szczurow garnacych sie na ramie :) Wszystkie moje ogryzki nie chca siedziec na ramieniu gdy jestesmy w domu, jedynie na terenie ktorego jeszcze nie widzialy zachowuja sie przepisowo.
Mysle, ze zachowanie szczurkow swiadczy na Twoja korzysc :) Czuja sie u Ciebie bezpiecznie! Troszke mnie dziwi, ze nie chca lazic luzem. Przypuszczalnie sie boja otczenia (moze masz inne zwierzeta?) Proponuje postawic im otwarta klatke na podlodze. Ciekawosc musi wreszcie wziasc gore :] Zastanow sie jednak, czy Ci sie spieszy, bo potem mozesz okazac sie mniej interesujaca od szczeliny za szafa :D
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
locht

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: locht »

Robimy postępy :) Kiedy go zawołam, podchodzi do drzwiczek i czeka...
Dochodzi narazie tak do łokcia poczym zawraca do klatki. Ale raz juz się udało i myśle że osiągniemy sukces.

Ostatnio ma takie napady 'dzikości' i biega po całej klatce, po wszystkich szczebelkach, po ściankach... świruje :) ale nazewnątrz klatki nadal baaardzo ostrożnie.

Miałbym jeszcze jedną prosbe - mianowicie chciałbym oszacować jego wiek. Kiedy się wyciąga (przeciąga) i myśle że to własnie jego faktyczna długość - ma ok 10cm. Kiedy siedzi skulony na dłoni moge ją prawie całkowicie zamknąć... moje pytanie: ile może mieć tygodni?

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam - L
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: Mycha »

locht- na pewno kupiłes szczura a nie myszkę? :lol: :wink:
Szczuruś jest maluśki, ma ok 3 tygodni i jest to wiek w którym szczur zaczyna się usamodzielniać. Być może nawet za wcześnie został oddzielony od matki.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
locht

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: locht »

hmmm...

Sam nie wiem... jest w pełni 'upierzony'. Dłonie mam spore ;)

Mycho, z pewnością wiesz więcej ode mnie, ale myślisz że może być az tak młodziutki? W sklepie zoologicznym siedział w akwarium razem z trzema innymi ogonkami podobnych rozmiarów. W innym były duzo większe...
locht- na pewno kupiłes szczura a nie myszkę?
na pewno :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: Ania »

Moja Milka przyjechała do nas gdy miała dokładnie 3 tygodnie. mam typowo damskie dłonie (jesli chodzi o rozmiar, nie małe, nie duże - średnie) i małej w dłoni zamknąć nie mogłam, ale ta ledwo się na nóżkach trzymała. Maiała około 8 cm wzrostu. Dla porównania malce z miotu mojej szczurci w wieku 3 tygodni miały około 1215113 cm (!), były grube i rozruszane. Dlatego też skłaniałabym się ku temu, że Twój szczurek jest bardzo młodziutki. Przez najbliższy tydzień, dwa - możesz podawać mu specjalne mleko.
Kup w aptece pipetkę (najlepiej szklaną z gumową pompką) - koszt około 3 zł , mleko niesłodzone skondensowane, jedno jajko i glukozę w proszku - gdyby nie było glukozy zastąpić możesz cukrem. Około 100 g mleczka wymieszaj razem z żółtkiem i glukozą (czy łyżeczką czubatą cukru). Dobrze to wszystko połącz i kilka razy dzien nie karm (3-5 razy starczy). Twój szczuras powinien każdorazowo zjeść około 2 do 3 i pół pipetek (napełnionych po brzeg szkła). Taki pokarm spowoduje, że szczurcia zacznie szybko i zdrowo rosnąć. Taka mieszanka zastępuje matczyne mleko.
Mleko możesz trzymać w lodóeca i przed podaniem rozgrzewaj do około 37 stopni. Ja wlewałam w miseczkę wrzątku, do tego wkładałam kubek z malutką ilością mleka i mieszałam - temperaturę sprawdzałam na dłoni między kciukiem a palcem wskazującym. Jeśli temperatury nie czujesz albo czujesz, że jest lekko ciepłe - pokarm gotowy. Twoja szczura pokocha Cię z całego serca :) Mało tego, moja w dwa dni zaczeła reagować na imię, gdy wołałam ją tuż przed karmieniem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
locht

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: locht »

dłoni zamknąć nie mogłam, ale ta ledwo się na nóżkach trzymała
Mój po zmroku lata jak szalony po całej klatce (razem ze ściankami) i generalnie nie wygląda szczura któremu jest potrzebne mleko... Jak odbiore aparat to wrzuce zdjątka Billa.
w 3 dni zdobyc zaufanie szczurka to niezly wynik ;-D ale jak wiadomo sa szczurasy i SZCZURASY
nie rozumiem
locht

Jak nauczyć wchodzenia na rękę

Post autor: locht »

Spoko, Maciek - pytałem dla jasności.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”