Szczur jest agresywny i gryzie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

drako742

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: drako742 »

Witam!
Mam problem ze swoim szczurkiem. Dostałem go tydzień temu na urodziny i wydaje się raczej agresywny. Nie mogę go dotknąć, pogłaskać, zbliżyć się do klatki, bo on zaraz gryzie. Co należałoby zrobić by przestał gryść i był w miarę łagodny? Z góry dziękuje i pozdrawiam
Zbyszek
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: moni »

Było już strasznie dużo postów na ten temat.Użyj opcji Szukaj a na pewno coś dla siebie znajdziesz
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: krwiopij »

posty o tak agresywnym mlodym szczurku? oj, nie wiem, czy ich tak duzo bylo... :?

ech... jak dla mnie, sprawa wyglada niewesolo... nie mam zadnego doswiadczenia z agresywnymi zwierzakami... mam nadzieje, ze ktos inny cos wymysli...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: Beeata »

moge powiedziec na podstawie mojego syna,ktorego czasami gryza moje szczury. Wykonujesz zbyt gwaltowne ruchy ,jestes glosny lub cos w tym stylu i szczur gryzie ze strachu albo broni swojego terytorium .Poprobuj jeszcze znim przez tydzien popracowac. Wkladaj reke do klatki zawsze z czyms smakowitym dla malego. Nie rob tego nerwowo ale spokojnie i mow przy tym do szczurka . Nie ma mocnych ,w koncu bedzie kojarzyl twoja reke z milymi doznaniami:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: IVA »

Nie piszesz skad masz szczurka. Jeżeli ze sklepu, to być może ludzkie ręce źle mu się kojarzą. Przebywaj przy jego klatce jak najwięcej, mów do niego spokojnym głosem, słowa niech będa mile brzmiące dla ucha. Od razu nie wkładaj do klatki dłoni lecz ustawiaj przy otwartych drzwiczkach przedramię, tak aby spokojnie mógł wejść na nie, stale przy tym do niego mów. Początkowo będzie dalej atakował ale po kilku dniach powinien złagodnieć. Później zacznij podawać mu smakołyki z ręki aby dłoń zaczęła mu się dobrze kojarzyć. To długotrwałe działania, (trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym) ale powinno przynieść efekty.
Jeżeli ten sposób nie pomoże, to możesz spróbować go zdominować, lecz jest pewne niebezpieczeństwo, z uwagi na młody wiek, szczurek może całkowicie stracić zaufanie do ludzi.
Osobiście polecałabym pierwszy ze sposobów, daje dobre efekty, pyrzynajmniej ja takie uzyskiwałam.
Życzę powodzenia. :)
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: GoHa »

Nie piszesz tez w jakim wieku / albi jak duzy jest szczurek (ile cm dlugosci). Bardzo czesto ludzie w sklepie mowia ze "to jest mlodziutki szczurek" i niezorientowane osoby kupuja 3-4 miesiecznego zdziczalego szczurka... a takie trudniej oswoic.. :?
Dobrze jest być kochanym... :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: moni »

Tak jak wspomniano wcześniej karmienie z ręki to podstawa.Ważne żebyś się nie bał.Ja jak przełamałam strach przed ugryzieniem mojego szczura to okazało się,że wcale taka agresywna nie jest.Ale to było po ok 2 miesiącach karmienia z ręki.
Dobrze jest od czasu do czasu brać szczura na kolana i próbować go głaskać.Moja robi przy tym taaaaakie kupki ze strachu,ale może jej przejdzie.
Szkoda,że nie masz 2 szczurów, bo wtedy agresywny obserwując łagodnego przekonuje się,że ze strony ludzkiej ręki nic mu nie grozi.

Naprawdę trochę o tym było napisane na forum.I było z tego co pamiętam parę sposobów.A jak to nie pomoże to już sama nie wiem
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szczur jest agresywny i gryzie

Post autor: krwiopij »

na poczatek polecam lekture: 'trening zaufania' i 'trening zaufania dla nerwowego szczura'...

jesli twoj szczurek przybiera agresywna postawe (prezy sie, jezy siersc, fuka) i atakuje - pisz, to poszukam czegos o ciezszych przypadkach...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”