Jak oswoić strachulca?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Jak oswoi? strachulca?

Post autor: Mona »

Wiem że mnustwo było takich pytań i problemuw. Przeczytałam wszystko na temat oswajanie szczórkow, ale jakoś nie znalazłam tego czegoś... Mam szczórka prawie 3 tygodnie (to mój pierwszy) wiem że to niewiele czasu. oswajanie aczełam od jogurtu, z tym nie ma problemu bez wahania podhodzi i zjada smakołyk nawet podczas konsumpcji daje sie głaskać. Raz wziełam go na ręce, na początku był zdenerwowany, puźniej się uspokoił, zaczęłam go głaskać i zasnoł. Myślałam że juz się mnie nieboi itd... ale niestety nic się niezmieniło, w klatce boi się głaskania i przy karzdej prubie ucieka do domku, o wyjmowaniu nie ma nawet mowy, zaraz panika i ucieczka, co mam dalejrobić?? Próbować go wyciągać na siłe?? :(
skorpek
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:15 am

Jak oswoić strachulca?

Post autor: skorpek »

ja moja Blanke nosiłem non stop na rekach w bluzie w kapturze i sie jakos nauczyła do mnie a szczurkow z tego co wiem to niepowinno sie na siłe brac ale niejestem pewien moze ci ktos wiecej podpowie bo ja cie niechce okłamywac ale wydaje mi sie ze jak dasz jej troszke czasu to sie do ciebie przyzwyczai :) pozdro ;)
http://www.czatman.prv.pl fajny chat mozna sobie troszke popisac zapraszam
KIRA ÂŁOBUZ

Jak oswoić strachulca?

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Sprubuj jak najczęściej wkładać ręke do klatki dawać się obwąhać porobić poządki i czasem prubuj pogłaskać troszke powinna sie przyzwyczaić tylko te poządki niech nie będą radykalne takie zeby zostawić zapach, moze z tym jedzeniem z reki to nie najlepszy pomysł dla szczura dalmnie przy oswajaniu skończyło sie na tym ze pomyliła mojego palca ze smakołykiem bo tylko z tym mnie kojazyła. Jaknajwięcej ją nuś na ramieńu czy w kaptuze . Za jakiś tydzień powino być OK
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Jak oswoić strachulca?

Post autor: Gosik »

Trzymaj jak najdłużej rękę w klatce. Tak długo, żeby przestała na nią zwracać uwagę. Wtedy próbuj ja głasknąc, dotkąć, coś tam poprawić koło niej... W końcu sama zacznie Ci łazić po ręce. POWODZENIA :D Trzymam za Was kciuki :)
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Jak oswoić strachulca?

Post autor: CIAPEK »

potrzeba Wam czasu, a Tobie lekkiej nauki ortografii na temat nazwy Twojego ulubieńca.
Jak byk masz nawet u góry w stronce serwisu. Sam nie jestem orłem ortografii, ale taki błąd.... :shock:
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Jak oswoić strachulca?

Post autor: Mona »

Co do błędów to prosze na nie niezwracać uwagi, mam dysleksje. A szczurek wchodzi mi na ręke, przechodzi po niej, ale gdy wykonam najmniejszy ruch howa się do domku i tylko nos wystawia, głaskać się daje tylko wtedy gdy jest czymś zajęty np jedzeniem w innym wypadku ucieka do domku :(
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak oswoić strachulca?

Post autor: oliwi@ »

Hej :) nie martw się to troszkę potrwa :) to normalne że narazie szczur boi się najmniejszego ruchu :)
A co dysleksji :) to że ona jest to nie usprawiedliwia tego, żeby ortografię ćwiczyć choć sama mam nieraz wielkeee problemy z naszym językiem :? takie życie :)

A tobie życze cierpliwości w oswajaniu. Jak szczuras już biega po rękach to jest super :) mój przez miesiąc z klatki nie wychodził :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jak oswoić strachulca?

Post autor: krwiopij »

Mona, naprawde nie jest zle... :) twoj szczurek wyraznie robi postepy... i to wcale nie tak wollno, jak moglo by ci sie wydawac... jesli nawet z natury jest troche plochliwy, to kiedy juz zdabedziesz jego zaufanie, bedzie ci nieodlacznym towarzyszem... nie poddawaj sie, bo warto pracowac na szczurza przyjazn... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Jak oswoić strachulca?

Post autor: Mona »

Dzięki za pomoc!! Naprawde jest nieoceniona, bo nie mam żadnego doświadczenia :D
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak oswoić strachulca?

Post autor: oliwi@ »

powodzenia i tylko tak dalej ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”