SŁOWNICZEK szczurzego języka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: ania85 »

Aniu - bo tak mi się wydawało że przeczytałam to w którymś Twoim poście na [ciach!] :oops: ... ale widocznie tylko mi się zdawało...
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Ania »

No to by jeszcze tylko tego brakowało, żebym miała nie tylko zaniki pamięci ale fałszywe dane :D
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: limba »

Stanie w jednym miejscu i machanie ogonem (wyginanie go jakby sie wąż wyginal)---zainteresowanie a jednocześnie zaniepokojenie czyms........(tak mi sie wydaje ...Klusia tak robi i tak wywnioskowalam bo raz patrzyla sie w ten sposób na moja stopę w bialej skarpetce a jak ruszylam stopa to zwiala az sie kurzylo aleeee po chwili z pewna doza nismialosci przypelzala znowu w to samo miejsce ) :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: n-boh »

Podgryzanie palców - czas za zabawę
Gryzienie co rano prętów klatki - wypuśc mnie wreszcie, czas sobie pobiegać
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Mycha »

[quote="n-boh"]Gryzienie co rano prętów klatki - wypuc mnie wreszcie, czas sobie pobiegać[/quote]
Niekoniecznie rano :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nakasha »

WYWALANIE INNEGO SZCZURA NA BRZUCH - oznaka dominacji (szczególnie gdy szczur czuje się zagrożony i musi potwierdzić swe "panowanie" w stadzie).

PODBIEGANIE DO CZŁOWIEKA I WĄCHANIE JEGO PALCÓW - masz coś fajnego dla mnie? :) (jak się nie ma to często fukają z niezadowoleniem, otrząsają się, odwracają tyłkiem i odchodzą :P)

FUKANIE - niezadowolenie.

PODBIEGANIE DO CZŁ. I WCISKANIE SIĘ MU NA SIŁĘ POD BLUZKĘ - chyba wiadomo.... weź mnie na ręce :) :)

WYDAWANIE SPECYFICZNEGO DŹWIĘKU TYPU "PAU PAU" - zależy od ruchów reszty ciała :P raz zadowolenie (miganie oczek i zabawne, regularne skurcze ciała), raz zaniepokojenie (nieruchomienie), innym razem zaciekawienie/poszukiwanie czegoś (jak wołanie...) - robią tak moje 2 szczurcie; jedna nauczyła się od drugiej :)

SKURCZE CAŁEGO CIAŁA, DRGANIE - zadowolenie, o ile przy okazji mruży oczka (lub nimi migocze) i rozkłada się w pozycji "pogłaszcz mnie" :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: jutka »

Czy możesz jakoś bliżej opisać dźwięk "PAU PAU"? :D
Mi się to z niczym nie kojarzy...
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: czarny mag »

A co znaczy że szczur liże palce? Ja nie weim czy lubi, czy traktuje palca jak jedzenie do lizania, czy okazuje że pan jest silniejszy?
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: ESTI »

Lizanie palcy oznacza:
1. podczas pieszczot szczuras odwzajemnia je i okazuje przywiązanie
2. to rodzaj iskania, gdy np. ty go drapiesz
3. czasami jak brakuje maluchowi soli to liże, wtedy trzeba zadbać o sól dla gryzoni
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nakasha »

Ojej.... taki śmieszny dźwięk, też to pierwszy raz słyszałam.... jak zacięta taśma magentofonowa?.... hm.... taki średnio głośny, regularny, trwa u moich dziewczyn od 10 sekund (oznaka zadowolenia lub złości) nawet do 30 sekund (jak wołają siebie czy mnie...czy cokolwiek...).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: sachma »

opieranie sie przednimi lapkami o noge, slodki wzrok niewinnego pieska i sterczenie tak caly czas - "no daj mi tego dropsa :roll: " Bandi tak robi jak widzi w moich rekach dropsika dla gryzoni :lol: niesposob go od nogi odpedzic :lol:

szczur lezy, ma otwarte oczy, nie rusza sie mimo namawiania go aby wstal -" jestem na ciebie obrazony! dawaj smakolyka albo spadaj! " :lol: Bandi tak robi jak nie chce go z klatki wypuscic :? wyglada jakby nie zyl.. zdradzaja go tylko delikatne ruchy klatki piersiowej... jak wyciagam smakolyki zaraz ozywa :lol:
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nakasha »

Hahaha :P Gdy moje szczury są za coś obrażone, odwracają się do mnie tyłkiem :lol: i tak stoją i co parę chwil zerkają na mnie, czy widzę, że są obrażone :roll:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
enigma
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 2:34 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: enigma »

A o co chodzi, kiedy szczur świergoli? Normalnie jak ptak - myślałam że to ptaszek za oknem, ale to szczurek :P... Ja to odebrałam jako zaproszenie do zabawy, tyle że siły nie miałam bo późno w nocy juz było.
..::Stworzonka, zwierzątka::...
Arnold - psiaczek (chłopak)
Jondy - patyczak
Joshua - szczurek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: Nakasha »

Moje też świergolą! W ich wypadku jest to zaproszenie do zabawy :) albo na przytulenie :>
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
zosiowa
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 19, 2005 1:27 pm

SŁOWNICZEK szczurzego języka

Post autor: zosiowa »

BRANIE DELIKATNIE W ZĄBKI CZUBKA PALCA WŁOŻONEGO DO KLATKI PRZEZ PRĘTY___> "OCHOCHO...czy to się nadaje do zjedzenia???"
ZOSIA SAMOSIA 16 stycznia 2005:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”