Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Jak nauczy? wchodzenia na r?k??

Post autor: shere »

Witam. Mam pytanie. Jak nauczyć szczura żeby wchodził na łapke. Co prawda jest ona u mnie dopiero 3 dzień XD ale jak wsadzam rękę do jej klatki, to ją wącha i tyle. Żeby ją wyjąć muszę ją sama wyciagać. Jak skutecznie sprawić, aby szczurcia chciała sama wczpłapywać na dłoń :?:
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: Beeata »

No wiesz.....nie wiem czy taka umiejetnosc jest potrzebna ,przeciez szczurek szybko rosnie i za kilka miesiecy bedziesz mu musiala podstawiac lopate chlebowaa nie lapke:)))))) Wystarczy ,ze gdy podsuwasz rece zbliza sie do nich i chetnie daje sie brac na rece.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: OlaA »

Taki temat juz byl, poszukaj :D
Dawaj jej cos na reke, coraz dalej zeby na nia wchodzila i tyle :D + oczywiscie czas :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
KIRA ÂŁOBUZ

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Wejdz na strone krwiopijki jest tam ciekawy artykuł o treningu zaufania
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: roenna »

ja kładłam jedzenie na ręke. coraz dalej i dalej az morfa musiała mi sie cała na łape władowac :) juz 4tego dnia mi weszła na ręke... kochany był z niej szczurek :(
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: oliwi@ »

a po co szczurek ma Ci wchodzić na rękę :) Mój Miki nigdy tego nie robił więc wyciągałam go z klatki wtedy kiedy sie po niej poruszał i patrzył tak prosząco o wyjście albo otwierałam mu klatke i jak z nij wyszedł to wtedy podchodziłam i go podnosiłam :)
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: shere »

ona jak poczuje mój zapach, to siada w bezruchu... Może to znaczy "A to ty, proszę weź mnie na ręce"
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: oliwi@ »

jeżeli podnosisz sczuraska z klatki a ten nie popiskuje ani nie wyrywa sie tzn że raczej nie ma nic przeciwko temu żeby ją wyciągnąć z klatki ;)
shauma
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 06, 2004 1:38 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: shauma »

moja mala tez nigdy sama nie wchodzila na reke tylko czekala... na poczatku troche niepewna bylam zeby ja tak brac bo a noz by sie jej nie spodobalo i przyplacilabym to gryzem heheh ale jak odchodzilam to momentalnie chwytala lapkami kratek - tak to slodziutko wygladalo :) brakuje mi tego :(
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

Jak nauczyć wchodzenia na rękę?

Post autor: macz21 »

moja szczurcia nauczyła się w kilka dni wchodzić sama na rękę, postępowałem podczas z oswajania zgodnie z zasadami treningu zaufania, czyli metody z jogurtem albo musem owocowym, myszka teraz wychodzi praktycznie na kazde wołanie. Poszukaj tego artykułu albo użyj opsji szukaj, na forum było jusz kupe postów
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”