Jak puszczać szczurka po pokoju?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

SeSi
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 28, 2004 5:09 pm

Jak puszcza? szczurka po pokoju?

Post autor: SeSi »

siemka mam szczurka o imieniu Ada :) powiedzcie jak mam robic aby moj ogonek chodzil po pokoju,ale zeby wrocil boje sie trochce, ze mi cos pogryzie lub sie gdziesz skryje w szparke i co wtedy ??:( prosze o odp.
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: oliwi@ »

Musi minąć triche czasu, ale ogonek zawsze powinien byc pod Twoim czujnyhm okiem. Jeżeli chcesz szczura puszczac po pokoju to najpierw on musi być z Tobą w pełni obeznany i najlepiej by było jakby reagował na Twoje wołanie :) wtedy nie będzie problemu łapaniem go ;) Ja na początku szczurasa puszczałam na łóżko tylko, a po pewnym czasie posadziłam go na dywani. jednak on i tak uciekał na łóżko, aż w końcu sam zaczaił że ma więcej swobody ;)
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: ania85 »

no i radziłabym pozabezpieczać kable, przewody itp leżące na podłodze ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: sauatka »

ooo ty ... zabic to malo ... ADA JEST MOJA !!
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: macz21 »

zgadzam sie z oliw@ może lepiej najpierw niech zacznie reagować na swoje imie. możesz na początek bawić się z nią na sofie, fotelu, ale lepiej nie puszcaj narazie po podłodze bo przestraszy się i wciśnie w najgłębszy kąt i ze strachu nie będzie chciala wyjść.
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: roenna »

popieram przedmówców :) najpierw radziłabym szczurka wypuścić na łózko. pozniej jak juz całkowicie nie bedzie się ciebie bał mozna wypuscić no podłoge. ja morfe wypusciłam po dwóch tygodniach pobytu u mnie. najpierw obeznała się z całym pokojem (weszła dosłownie w kazdy kąt ;) ) a pozniej wróciła do mnie :)
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: jackie_ona »

no właśnie się zastanawiam, kiedy będzie najlepszy moment na puszczenie na podłogę... jackie jest ze mną od 17 dni. na imię nie reaguje(moze za duzo określeń poza imieniem ma ;) ), ale jak jest np na kanapie i zagląda gdzieś, gdzie nie chcę, żeby zaglądała i zawołam, że ma wrócić, to wraca... albo jak podhcodzi do kontaktu koło biurka i krzyknę (wiem...nie za głośno :P) "zostaw", to wraca...
a po jakim czasie wy wypuściliście swoje maleństwa na zwiedzanie wiekszych przestrzeni..?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: Lulu »

ja puscilam Osama od razu... moze dlatego, ze w tym pokoju zawsze byly jakies zwierzaki i pokoj byl odpowiednio zabezpieczony (np kosz na smieci na lodowce : ), z doswiadczenia wiedzialam, ktore miejsca sa nieodpowiednie dla szczura...

na poczatku biegal tylko po moim lozku, potem po szafce nauczyl sie przechodzic na lozko kolezanki. dopiero po miesiacu sam zdecydowal sie na zejscie na podloge...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak puszczać szczurka po pokoju?

Post autor: lajla »

u mnie bylo tak ze napoczatku nie umial zejsc z lozka, potem skonczyla sie ta wygoda i Floyd zszedl na ziemie, ale na poczatku biegal tylko przy szafach, a jak cos sie dzialo to do mnie lub do klatki... pokoju to szczegulnie przygotowywac nie musze, bo miedzy szafa a sciana bo szafa jest tak robiona, a kable mam nad ziemia :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”