Szczurek nagle zdziczał

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

spirit_85
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 8:20 am

Szczurek nagle zdzicza?

Post autor: spirit_85 »

witam

mam szczurka od 1,5 miesiaca ... na poczatq oswajanie szlo bardzo dobzre przybiegal do mnie lizal po rekach i takie tam, jednak po pewnym czasie zaczal lapac mnie zabkami za palce teraz gdy go wypuszczam robi wszystko zeby uciec [jesli jest na swoim terenie - w moim pokoju bo tak to spokojnie siedzi] a gdy juz ucieknie nie moge go zlapac. jak juz przyjdzie do mnie i chce go podnies zdarza sie ze atakuje mi rece lub gdy przechodze kolo niego do rzuca sie na nogi i chce gryzc ;/

czy moze powinienem zmienic mu diete albo problem tkwi w czym innym ? tlyko w czym .... co zrobic zebysmy znow sie zaprzyjaznili ? :)

pozdrawiam
KIRA ÂŁOBUZ

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

To załerzy ile szczurek ma wogle . Moze poprostu dojrzewa . Duzo ludzi ma problemy ze szczurkami w wieku dojzewania . Napisz w jakim wieku jest szczurek i jakiej płci jest;) Niesądze zeby miało to związek z jedzeniem .
spirit_85
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 8:20 am

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: spirit_85 »

jest to szczurzyca, przynioslem ja do domu 14 sierpnia i miala wtedy ok. 3 tygodnie :) czyli ok. 2 miesiecy.
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: Dona »

No raczej w przypadku samic to nie jest dojrzewanie... poza tym jeszcze na to za wcześnie... a nie wydaje mi się żeby zależało to od karmy.
KIRA ÂŁOBUZ

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

To zdecydowanie nie dojzewanie ale to raczej nie przez jeszenie .Moze zaczełas mu poswiecac mniej czasu?
Monia

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: Monia »

Natka uwielbia podgryzac mnie w piety i to mocno! chyba odpowiada jej zapach moich skarpet... albo wrecz przeciwnie :D
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: roenna »

Wydaje mi się, że przez jedzenie mogł sie zrobić agresywny ale tylko jesli podawałes mu surowe mięso.
Chyba jedynybym wyjsciem jest zaczać oswajanie tak jakby od początku.. :?
Spedzaj z nim duzo czasu, nie wykonuja gwłatwownych ruchów, niech czuje sie bezpieczny...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Szczurek nagle zdziczał

Post autor: myszka »

No i oczywiście nie zniechęcaj się :) trzeba dużo cierpliwości a napewno sie uda
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”