Pożywienie ma wpływ na płeć ?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Pożywienie ma wpływ na płeć ?

Post autor: Banshee »

Tagi: jedzenie, wpływ, przewaga, płci, miot, miocie



Spotkałam sie gdzies ze stwierdzeniem, że zwierzęta regulują swoją populację w zależnosci od dostępnego pożywienia. Samiczki odżywiające sie w czasie ciazy "gorzej" rodzą przeważnie samce, natomiast te lepiej odżywione mają "pozwolenie" na wieksza ilość samiczek w miocie, które to znów mogą pomnożyć w niedalekiej przyszłości daną populacje na danym terenie. Czy jesli wiem, ze karmiłam swoją szczurcię wysokobiałkowoenergetycznie to moge liczyc na przewage samiczek nad samczykami?
Czy naprawdę dieta moze decydować o płci szczurków?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Przez żołądek do płci??

Post autor: lajla »

ja znam twierdzenie ale to z zwierzku z ludzmi ze jesli kobieta palila w ciazy to jest wieksze prawdopodobienstwo ze urodzi sie dziewczynka dlatego ze dziewczynki sa silniejsze ;) nie wiem jak to jest ze szczurkami ale sadze ze napewno istnieja jakies czynniki ktore decyduja o plci... wiec jesli to co piszesz jest prawda a jesli wiesz jak karmilas swoja szczurcie i jesli jej ta dieta wszystko zapewnila moze bedziesz miala wiecej samiczek ;)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przez żołądek do płci??

Post autor: Ania »

Tu chodzi o coś trochę innego.
Samiczki uznając, że są bardziej sprzyjające warunki życiowe - rodzą więcej samiczek (wiadomo nie od dziś, że większa liczba samiczek = więcej szczurów) - ma tu oczywiście wpływ jedzenie ale nie tylko, chodzi też o skalę oswojenia, atmosferę (spokój, bezpieczeństwo), powierzchnię klatki czy teren również wokół niej, jeśli dziewczynka jest często wypuszczana.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Przez żołądek do płci??

Post autor: Sandrex »

To w tym wypadku az dziw, ze Szysza transportowana ze sklepu, nieoswojona, uprawiajaca skoki z dosc znacznej wysokosci miala w miocie dziewczynke...
Pozdrawiam, czyli hipoteza wplywu jedzenia na plec szczurka nie ma
poparcia :?:
Wake Up Little Sparrow
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Przez żołądek do płci??

Post autor: Banshee »

Sandra, jedną dziewczynke?? Jesli tak, to raczej ta teoria ma poparcie :) Rubi wydaje sie byc az za osowojona no i ta powalajaca ilosc mlodziakow (12 egzemplarzy). Ciekawa jestem, czy uda mi sie poprzec swoje podejrzenia :) Kiedy juz bedzie mozna odroznic dziewczynki od chlopcow. Jesli si enie myle, powinno byc zdecydowanie wiecej samiczek.
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Przez żołądek do płci??

Post autor: Sandrex »

Daj Boze, bo samiczki szybciej sie " rozchodza" po ludziach. Troche to przykre, ze Szyszula czula sie niepewnie i dlatego tak malo tych samiczek :(
Ale fakt, ta niezamierzona ciaza ma to do siebie, ze pewnie w moim przypadku porod planowany nie wchodzilby w rachube. Pozdrawiam.
Wake Up Little Sparrow
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Przez żołądek do płci??

Post autor: Banshee »

Jest pół na pół tak na dobrą sprawę :D Zapomniałąm wpisać....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”