Sikanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
ika89
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 10, 2012 6:52 pm

Re: Sikanie

Post autor: ika89 »

ah i zapomniałam dodać, że kładziesz je normalnie na pręty :)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Sikanie

Post autor: Nikolka »

chciała się zapytać co zrobić jak maluch sika ale tylko na "sprzęt" twz pilot, lub myszka od komputera?? i np na kratki w klatce??
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Sikanie

Post autor: Kameliowa »

Nikolka pisze:chciała się zapytać co zrobić jak maluch sika ale tylko na "sprzęt" twz pilot, lub myszka od komputera?? i np na kratki w klatce??
wszystko pochować przed wypuszczeniem. tak jest najszybciej i najskuteczniej. na obsikiwanie w klatce nic nie poradzisz. może mu/jej to za jakiś czas przejść, ale szczury ogólnie sikają gdzie popadnie i nie ma na to wpływu.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Sikanie

Post autor: Nikolka »

a jak sika na ręce??
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Sikanie

Post autor: Svefn »

Nikolka pisze:a jak sika na ręce??
Sika czy znaczy? Sikanie to wielka kałuża, znaczenie, to malutkie kropki lub kreseczki z moczu.
Na 1 może poradzić wkładanie szczurka do klatki/kuwety za każdym razem jak zdarzy mu się popuścić (małe szczurki nie wiedzą, że nad sikaniem można zapanować... z czasem się tego uczą). Jeżeli jest to sikanie z nerwów (często połączone z małym ciemnym prezencikiem... albo pięcioma prezencikami) - trzeba uzbroić się w cierpliwość, oswajać szczurka, pokazać mu, że jest bezpieczny na rękach i nic mu się nie stanie (więcej w temacie Trening zaufania)

Na znaczenie niestety nie wiele można poradzić - szczurki znaczą wszystkie miejsca które są bezpieczne (taka forma komunikacji z innymi) lub które uważają za swoje. Znaczą też innych członków stada (czyli inne szczurki, ale też i Ciebie). Niestety, tak ma każdy szczurek, różnica jest tylko w częstotliwości i obfitości znaczenia.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Sikanie

Post autor: Nikolka »

sika troszkę bez kupek :D Dzięki za wyczerpująca odp :)
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Awatar użytkownika
Nikolka
Posty: 267
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 8:18 pm
Numer GG: 10442359
Lokalizacja: Wild West

Re: Sikanie

Post autor: Nikolka »

aha za każdym razem jak obsikała mi rękę lub na jakiś sprzęt np myszkę lub pilota to wkładałam ja do klatki. Mam nadzieję, że się nauczy ;) pozdrawiam
Biało - czarna kapturka Azja [*]

Tak jak zwierze nie zastąpi człowiekowi innego człowieka, tak człowiek nie zastąpi zwierzęciu innego zwierzaka ;)
Magda-po-prostu
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 10, 2014 10:20 pm

Re: Sikanie

Post autor: Magda-po-prostu »

Hej.

Szczurzy znawcy! ;)
Czy macie jakiś pomysł co zrobić z tym szczurzym zachowaniem?
Mam samiczkę, kilka miesięcy. Nie wiem dokładnie. Niedawno zauważyłam jak stanęła w kąciku półki klatki (wiecie, takiej z pręcików) i bezczelnie wysiusiała mi się poza klatkę w niej paradoksalnie będąc. Wiadomo, że zrobiła to nieświadomie, ale cóż, obsiusiany dywan i ściana to nie najlepsze, co można mieć ;) Co poradzicie? Ogólnie zawsze siusiały (ona i jej towarzyszka) w kuwecie, na dole, ale nie wiem, czyżby jej się nawyki zmieniły?...

Ogólnie fajny temat, dowiedziałam się dzięki Wam, że za każdym razem, kiedy Thief siusiał mi na ręce, nie był to coś negatywnego ;) Ot, takie tam szczurze zachowanie stadne.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Sikanie

Post autor: Megi_82 »

Nic nie zrobisz z zachowaniem samym w sobie, możesz ewentualnie zabezpieczyć najbliższe otoczenie klatki, np. ceratą czy czymś takim. Większość szczurów stosunkowo łatwo nauczyć kupciania w wyznaczonym miejscu, ale z sikaniem to niestety jak szczur sam z siebie nie jest czyścioszkiem, to raczej go nie oduczysz, leją gdzie mają ochotę (na szczęście zwykle w klatce, a nie na środku pokoju ;) )
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”