samiec chce zagryźć samice !

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

y.o.k.o
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 14, 2013 11:38 am

samiec chce zagryźć samice !

Post autor: y.o.k.o »

Jestem w posiadaniu młodego szczura < 9 misiecy > szczur jest wykastrowany jest aktywny ciekawski przyjazny . postanowiłam mu dobrac samiczke samiczka ma około 3 miesiecy . przy zapoznaniu sie obu szczórów samiec zaatakował samiczke . po czym samiczke wsadziłam do klatki samca a samca postawiłam w osobnej klatce przy samicy by miały kontakt wzrokowy . ale samiec puszczy sie i " warczy " następnego dnia samiec znowu zaatakował samice . samica jest ciekawa samca lecz ten nie pozwala na zbliżenie . jak mogła bym im " pomóc " czy z czasem sie zaczną akceptować ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: samiec chce zagryźć samice !

Post autor: noovaa »

Przede wszystkim odsuń od siebie klatki. Ciągła obecność obcego osobnika zazwyczaj wzbudza agresje. Tematy o łączeniu czytałaś? Gdzie zapoznajesz ze sobą szczury ? Czy samiec gryzie do krwi czy tylko atakuje, nie robiąc samiczce krzywdy ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
y.o.k.o
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 14, 2013 11:38 am

Re: samiec chce zagryźć samice !

Post autor: y.o.k.o »

szczurzyca jest " łysa " gdy ten rzucił sie na samice to go odciągnęłam . podejrzewam że gdybym tego nie zrobiła to zrobił by jej krzywdę . szczury próbowałamzapoznać na kanapie w pokoju . dnia nastęonego w innym pomieszczeniu bo stwierdziłam ze to " teren " samca ... lecz w innym pomieszczeniu też próbował ją aatakować
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: samiec chce zagryźć samice !

Post autor: noovaa »

Podczas zapoznawania się, reakcje mogą wyglądać różnie, ale póki nie gryzie do krwi to nie wiadomo co tak na prawdę chce samczyk zrobić. Być może chce ją tylko zdominować, a agresywna poza ma ją wystraszyć by się podporządkowała.

Ja trudniejsze szczury łączyłam w ubikacji. Malutkie pomieszczenie bez dziur .. zamykałam się z nimi i pilnowałam.

Kup ocenisept albo rivanol, na wypadek ran .. żeby było czym przemyć i poczytaj dokładnie temat o łączeniu. Jest tam wiele sposobów na różne szczury. Łączenie może trwać dłużej, ale nie sądzę żeby dobrze przeprowadzone miało się nie udać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
lippo25
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 29, 2013 9:24 pm

Re: samiec chce zagryźć samice !

Post autor: lippo25 »

Miałem podobny przypadek kilka lat temu i jakos się do siebie przyzwyczaiły po kilku dniach...
aska09
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 9:18 pm

Re: samiec chce zagryźć samice !

Post autor: aska09 »

A ja dokupiłam moim po innym partnerze które na szczęście zostały zaakceptowane i po kłopocie :P
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”