pogryziona pościel

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kinga94
Posty: 10
Rejestracja: śr lip 31, 2013 8:52 pm

pogryziona pościel

Post autor: kinga94 »

czy można szczura jakoś oduczyć gryzienia wszystkiego co napotka.? mój maluch jest ze mną dopiero od miesiąca więc nie wypuszczam go na podłogę bo boje sie że wejdzie pod szafe i pogryzie kabelki. dlatego puszczam go na łóżko/stół, jeśli pogryzie jakąś gazete to nie jestem zła ale denerwują mnie dziury w pościeli. co moge z tym zrobić.?
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: pogryziona pościel

Post autor: ann. »

Nic z tym nie zrobisz. :) Gryzoń jak nazwa wskazuje - gryzie. Szczur to zwierzę aktywne, musi mieć zajęcie... Jak biega po łóżku to jej się nudzi, więc zjada pościel.
Ma kumpla? Szczury są stadne. Jeśli będzie mieć kolegę (koniecznie tej samej płci) to zajmą się sobą i zniszczenia mogą (choć nie muszą) okazać się dużo mniejsze. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: pogryziona pościel

Post autor: Wilczek777 »

Musisz się z tym pogodzić :)
Ale zależy to też od szczurka - są takie co nie ruszą NIC a są też tacy agenci co by śpiącego człowieka zjedli byle mieć co gryźć :P
Tak naprawdę maluch się bardzo nudzi na takim wybiegu i nie mając kolegi tej samej płci wyżywa się w ten sposób. Szczur samotny to szczur nieszczęśliwy dlatego warto adoptować mu towarzystwo - jeśli będzie towarzysz w podobnym wieku to zęby zamiast psuć pościel znaczną służyć do zaczepiania kolegi w zabawach. Wybawiony szczurek nie ma takich niszczycielskich skłonności.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: pogryziona pościel

Post autor: Osna »

kinga94 pisze:czy można szczura jakoś oduczyć gryzienia wszystkiego co napotka.? mój maluch jest ze mną dopiero od miesiąca więc nie wypuszczam go na podłogę bo boje sie że wejdzie pod szafe i pogryzie kabelki. dlatego puszczam go na łóżko/stół, jeśli pogryzie jakąś gazete to nie jestem zła ale denerwują mnie dziury w pościeli. co moge z tym zrobić.?
Uważaj, by nie gryzł gazet, bo tusz na nich jest szkodliwy. A uniknąć dziurawienia pościeli można poprzez jej schowanie. ;) Radzę jednak takie łóżko zakryć jakimś materiałem, by go nie zasikały. Szczury nie dość, że mają zwyczaj znaczyć teren, to jeszcze wiele z nich nie kuma idei kuwety i załatwiają potrzeby, gdzie popadnie. To samo ze stołem. Co do kabli, jest wątek na forum na temat ochrony kabli przed gryzoniami.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
kinga94
Posty: 10
Rejestracja: śr lip 31, 2013 8:52 pm

Re: pogryziona pościel

Post autor: kinga94 »

Niestety mój maluch narazie nie ma kolegi bo klatke dostałam od koleżanki i raczej nie nadaje sie na 2 szczurki. Dopiero jak uzbieram na dużą klatke albo mój chłopak zrealizuje swój pomysł z jej przerobieniem będe mogła mu zalatwić przyjaciela. Jak schowam pościel to będzie smutny bo nie będzie mógł sie chować pod kołdrą więc już chyba lepiej jak jest pogryziona.. ;p
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: pogryziona pościel

Post autor: Osna »

kinga94 pisze:Niestety mój maluch narazie nie ma kolegi bo klatke dostałam od koleżanki i raczej nie nadaje sie na 2 szczurki. Dopiero jak uzbieram na dużą klatke albo mój chłopak zrealizuje swój pomysł z jej przerobieniem będe mogła mu zalatwić przyjaciela. Jak schowam pościel to będzie smutny bo nie będzie mógł sie chować pod kołdrą więc już chyba lepiej jak jest pogryziona.. ;p
Hahaha :) Moje też kochają się w chowaniu w pościeli. Warto jednak wymyślić jakiś kompromis, żeby szkody nie były zbyt kosztowne, np zamiast kołdry jakiś stary koc, starą, niepotrzebną pościel.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: pogryziona pościel

Post autor: havoria »

Kumpel nie zawsze rozwiązuje problem swędzących zębów. Moje dwie brały się za prześcieradło, wygryzały dziurę, właziły pod nie i brały się za gryzienie materaca. Teraz jak je puszczam wynoszę z pokoju pół łóżka, tylko "pudło", na którym leży materac zostaje. ::)
Najprostszy sposób to chowanie rzeczy narażonych na pogryzienie, albo zajęcie szczurów czymś ciekawym. Alternatywą do zagrzebywania się w pościeli może być zagrzebywanie się w jakimś starym kocu/ręczniku/szmatce itp.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”