Dlaczego mi to robi ?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Macqer
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 20, 2010 1:15 pm

Dlaczego mi to robi ?

Post autor: Macqer »

Mój mały szczuras za kazdym razem kiedy wyjmuje go z klatki robi kupe :( mimo ze nie wyglada na przestraszonego.. dlaczego ? :(
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dlaczego mi to robi ?

Post autor: Morgana551 »

Ponieważ jest mały i się boi. To normalne. Za ok. 2-3 tygodnie powinien się zadomowić i przestanie kupkować. Pamiętam, że szczurków NIE MOŻNA trzymać samych. Należy trzymać je przynajmniej dwójkami, oczywiście jednej płci.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego mi to robi ?

Post autor: Osna »

To niekoniecznie przez strach. Mój Kuba namiętnie załatwia swoje grube potrzeby poza klatką, gdy tylko z niej wyjdzie, a jest już oswojony, wychodzi sam. Zastanawiam się, czy taki już jest, czy to dlatego, że ma za małą klatkę i nie chce w niej smrodzić.

Z tymże z biorąc pod uwagę to:
Macqer pisze:Mój mały szczuras za kazdym razem kiedy wyjmuje go z klatki robi kupe
najprawdopodobniej jest to stres. Ze 4 szczurów jakie miałam/mam, żadne nie lubiły i nie lubią brania na ręce. Zdecydowanie wolą same na mnie wejść. To nie jest przyjemnie, gdy ktoś ściska Cię w swoje ogromne łapy, szczególnie, gdy klatka ma małe drzwiczki. Do tego szczury z zoologa mogą mieć uraz psychiczny na tym tle. Lepiej takiego szczura przekonać, by sam wyszedł.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”