Dziwne zachowanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

komajek
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:15 am

Dziwne zachowanie

Post autor: komajek »

Hej, słuchajcie, przeszukałam dział i nie znalazłam czegoś podobnego. Mam Pinky'ego 3 miesiące, mam go od kiedy skończył tydzien . W sierpniu pojechałam na kolonie i zostawiłam z moim bratem i wujkiem, przed moim wyjazdem szczurek był już oswojony. Kiedy wróciłam zaczął bac się ręki i gdy tylko go wyciągam żeby pobiegał lub zmieniam trociny, chowa mi się pod koszulkę. Jak odzyskać jego zaufanie? I czy możliwe, że boi się dlatego bo brat zrobił mu krzywdę przy wyciąganiu (wyciągał go mimo to, że mu zabroniłam bo on jest bardzo nieodpowiedzialny i zabił mi chomiczka wyciągając go z klatki). Pinky jeszcze do jutra będzie się męczył w troszkę małej klatce ponieważ sama musiałam zarobić, myślicie, że jego zachowanie może wynikać też z tego, że nie ma bardzo dużej klatki?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Morgana551 »

Myślę, że ktoś musiał go brać na ręce podczas Twojego wyjazdu. Dla szczurka pewnie było to nieprzyjemne, pamięta to i teraz się troszkę boi.
Poszłam z moim szczurkiem do weta ten oglądał mu ranę w bardzo niedelikatny sposób. Od tego czasu piszczał gdy czuł nad sobą rękę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Morgana551 »

Od kiedy skończył tydzień?....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Fallauthy
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 11, 2013 10:09 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Fallauthy »

Musisz od nowa spróbować go oswoić tak jak na początku - ja stosowałem technikę "na siłę" i teraz moja Lili biegnie przez pół pokoju gdy tylko usłyszy moje cmokanie i od razu chowa się pod koszulkę i "podróżuje" pod nią. ;D

Patrząc na to, że boi się ręki, to po prostu pokaż jej, że ona nie robi krzywdy - daj jej ją obwąchać, czasami ją delikatnie głaszcz. Więcej informacji znajdziesz w odpowiednim temacie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”