smutna? młoda mama

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

smutna? młoda mama

Post autor: nixia »

Hej. Z góry mówię, że nie wiem czy to dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie.

Moja młoda samiczka miesiąc temu urodziła 11 maluszków (ciąża nieplanowana - szczurek z zoologa), z czego 1 nie przeżył. Ja niestety nie jestem w stanie zająć się taką ilością szczurków w tym roku, także oddałam 5 samiczek do adopcji, a samczyki oddzieliłam. Teraz szczurcia jest w klatce tylko z jedną młodą samiczką, która już na stałe z nią zostanie. Jednak postanowiłam tu napisać, ponieważ zauważyłam, że mama jest jakaś osowiała - tak jakby smutna... Leży w rogu klatki, nawet nie rusza się jak ją wołam po jedzenie, mimo, że wcześniej od razu zrywała się na nogi i wychodziła żeby wziąć to co jej daję. Nie wstaje też jak daję rękę do klatki - po prostu leży i daje się głaskać. W związku z tym zastanawiam się czy to możliwe, że tęskni za maluszkami i przejdzie jej to, czy też się przypadkiem nie przeziębiła albo coś w tym stylu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: smutna? młoda mama

Post autor: IHime »

Jak dawno oddzieliłaś maluchy? Wygląda to bardzo niepokojąco, nawet smutny szczur wstaje na jedzenie. Na twoim miejscu przeszłabym się do polecanego weta, najlepiej pilnie.
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: smutna? młoda mama

Post autor: nixia »

Samczyki dwa dni temu oddzieliłam. Samiczki zaczęłam parę dni temu oddawać do adopcji. Wczoraj jeszcze szczurcia zachowywała się normalnie. Dzisiaj dopiero jak wzięłam dwie ostatnie samiczki do adopcji i została tylko z jednym maluszkiem, zauważyłam, że stała się taka osowiała. A maluch tak jakby ją denerwował. W ogóle jest taka bardziej śpiąca, jak już wstanie to tylko po to, żeby ziewnąć i dalej spać...
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: smutna? młoda mama

Post autor: nixia »

Dałam młodej teraz trochę domowej, jeszcze nieprzyprawianej zupy więc trochę ożyła. :) Mam nadzieję, że po prostu tęskni za małymi (bo jakby nie było miała ich jedenaście, a teraz tylko z jednym jest w klatce) i jutro znowu będzie normalna ???
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: smutna? młoda mama

Post autor: IHime »

Moja samiczka niedawno odchowała 8, aż tak smutna po oddzieleniu dzieciarni nie była, trochę ich szukała i pogodziła się z tym. Szczury mają różną wrażliwość, ale taka apatia byłaby dla mnie niepokojącym sygnałem. Dobrze, że je.
Nie ma jakiegoś wycieku z nosa, oczu, pochwy? Nie oddycha dziwnie (np. pykając nosem, pochrapując, popiskując)?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: smutna? młoda mama

Post autor: smeg »

Takie zachowanie to oznaka choroby, a nie smutku. Powinnaś z nią pójść jak najszybciej do weterynarza - ale nie pierwszego lepszego, poszukaj na forum polecanego znającego się na szczurach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
nixia
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:42 pm
Numer GG: 21563314
Lokalizacja: Zabrze

Re: smutna? młoda mama

Post autor: nixia »

Nie ma żadnych z opisanych objawów. Dzisiaj już w sumie zachowywała się normalnie, chętnie wychodziła, biegała i jadła. Chyba za bardzo wczoraj spanikowałam. W każdym razie wolałam zapytać, bo zmartwiło mnie to trochę. Przepraszam za niepotrzebne zamieszanie...
"Kto jest ok­rutny w sto­sun­ku do zwierząt, ten nie może być dob­rym człowiekiem."
~Arthur Schopenhauer

Ze mną: Kreska <3 Willow <3
Wyadoptowane: 5 samiczek :) 4 samczyki :)
Za TM: Tasior [*] Randori [*] Kostek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”