Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Maniek ♥
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 25, 2013 9:16 pm

Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: Maniek ♥ »

Kilka dni temu kupiłam szczurka w sklepie zoologicznym :D pani powiedziała, że ma 5 tygodni :D czy to nie jest za mało aby oddzielać go od mamy ( samicy ) ? :D i czy powinnam z nim iść na kontrolę do weterynarza ? D dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: akzi »

szczurki oddziela się od mamy w 5 tygodniu ich życia, ale 5 tyg to i tak mało na to by szczurek był sam, musisz mu sprawić koleżkę lub koleżankę w zalezności jaką masz obecnie płeć szczura po to by prawidłowo się rozijał.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Maniek ♥
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 25, 2013 9:16 pm

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: Maniek ♥ »

Tylko,że rodzice zgadzają sie tylko na jednego :/ ale spędzam z nim jakieś 5 -6 godzin codziennie w weekendy dłużej ;D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: akzi »

szczur to zwierze silnie stadne albo masz dwa lub więcej albo nie powinieneś mieć wcale
taka jest zasada
postaraj się przekonać rodziców, dwa szczury to nie jest wcale więcej zachodu, raczej mniej, bo jak cię nie ma wiesz ze szczur nie jest sam i ma sie do kogo przytulić z kim się pobawić jak ciebie nie ma
zastanw się nad tym poważnie
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Maniek ♥
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 25, 2013 9:16 pm

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: Maniek ♥ »

Ja o tym doskonale wiem :/ ale jak jestem w szkole to tylko wtedy nie jest ze mna a tak naprawdę próbuje mu zapewnić jak najlepsze warunki ale moich rodziców nie przekonam :/
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: akzi »

ok rozumiem wszytsko, ja też miałam swojego pierwszego szczura smotnika, i szczerze czasu nie odwrócę ale hmm bardzo żałuję ze nie dałam Maryśce drugiego futra do tulenia

patrząc teraz na moja niedużą gromadkę 3 szczurów ich zachowanie znacznie różni się od zachowania samotnej Marysi
maryśka tylko spała i jadła wtulała się spała i jadła była moim całym światem ja myślałam ze ja dla niej też .. teraz wiem że była nieszczęśliwa poprostu, miała mnie co z tego jak ona potrzebowała czegoś więcej by się bawić podgryzac iskać tulić w nocy ganiać po klatce i ganiac po pokoju i łobuzować z drugim ogonem.

moze kiedyś się przekonasz jak zobaczysz ze ogon staje się apatyczny znudzony i poprostu dziwny
teraz jak jest mały jeszcze tego nie widac za pare miesiecy zobaczysz
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: Ensui »

Poczytaj inne tematy, wielu użytkowników przekonało swoich rodziców do drugiego szczurka właśnie argumentami z forum.
Obrazek
Obrazek
Maniek ♥
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 25, 2013 9:16 pm

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: Maniek ♥ »

Dziękuję wam bardzo . :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy mój szczurek nie jest za mały ? :D

Post autor: smeg »

Maniek ♥ pisze:Ja o tym doskonale wiem :/ ale jak jestem w szkole to tylko wtedy nie jest ze mna a tak naprawdę próbuje mu zapewnić jak najlepsze warunki ale moich rodziców nie przekonam :/
Nie tylko wtedy - głównie w nocy jest sam, kiedy ty śpisz. Szczury to zwierzęta nocne, wtedy są najbardziej aktywne i jeden szczurek będzie się czuł naprawdę samotny. Może stać się niedługo smutny i osowiały, ciągle będzie chciał spać i jeść z nudów. Drugi szczur tej samej płci jest po prostu niezbędny. Jeśli nie uda Ci się namówić rodziców, powinieneś oddać tego szczurka, którego masz komuś, kto będzie mógł mu zapewnić stado.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”