Pinky szczur samiec 3 latek

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

batagur
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 17, 2005 6:04 pm

Pinky szczur samiec 3 latek

Post autor: batagur »

Witam po dłuższej przerwie...
Tym razem zwracam się z uprzejmym pytaniem wyłącznie do osób doświadoczonych w posiadaniu ogoniastych których wiek przekroczył 2,5 roku... Resztę osób bardzo proszę o nie wypowiadanie się.

Posiadam Pinkiego, szczurek samiec wiek ostatnio zahaczył o 3 lata. Pinky został zakupiony w sklepie zoologicznym jako szczur błękitny. Od początku jest sam, od początku ma przerost jąder i jest uroczy :) karmiony naturalnie bez udziwnień. Ogólnie nie sprawia i nie sprawiał żadnych najmniejszych problemów zdrowotnych, lecz niestety od około miesiąca zaczął mu rosnąć na dolnej części żuchwy guz. Guzek powiększył się i zahamował swój wzrotst, nie powiększa się, nie ropieje i nie przeszkadza Pinkiemu w funkcjonowaniu normalnym. Niestety w zauważalny sposób zaczęła być widoczna szczurza starość. Stał się ospały, jakby pojawiły się problemy z widzeniem, rzadziej pojawia się na głaskanie i ogólnie staje się coraz bardziej samotniczy.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem nauczony doświadczeniem z poprzednimi szczurami które również dożywały 2,5 roku a umierały na nowotwory (okolice narządów rozrodczych, żuchwy), ale zdecydowałem żeby Pinkiego nie męczyć już operacjami, środkami znieczulającymi itp. Chciałbym Was zapytać co mogę na chwilę obecną zrobić, co mu podawać żeby żył jeszcze jak najdłużej bez męczarni... ?
batagur
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 17, 2005 6:04 pm

Re: Pinky szczur samiec 3 latek

Post autor: batagur »

Nie wiem niestety jak edytować posta, ale dodam że Pinky całkiem ślepy nie jest. Ogon jest zdrowy w 100% bez żadnych zmian na powierzchni oraz w funkcjonowaniu. Kiedy się przemieszcza ogon jest w górze, nie ma żadnych martwic itp.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pinky szczur samiec 3 latek

Post autor: Paul_Julian »

Z tym pytaniem to lepiej się skieruj do dobrego weterynarza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”