Problem z samiczką

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Nexx369
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 11, 2013 11:18 am

Problem z samiczką

Post autor: Nexx369 »

Witam
Z góry chciałam przeprosić jeśli już gdzieś jest podobny problem, ale jest tutaj ogrom różnych tematów a w żadnym nie mogłam znaleźć odpowiedzi.
Mam dwie samiczki Filemonkę i Crispelkę. Filemonka jest starsza, mam ją 1,5roku a Crispelka jest ze mną dopiero od 6 miesięcy.
Od razu się zaakceptowały i nie miałam problemu z nimi nigdy. Filemonka to prawdziwy pieszczoch :) tylko głaskać i tulić. Od kilku dni jest jednak coś nie tak. Gdy chciałam wyciągnąć obie z klatki, żeby im posprzątać to Filemona znienacka mnie ugryzła. Nigdy nikogo nie ugryzła. Nikt jej nie robi krzywdy. Nawet osoby, który przychodziły do mnie do raz pierwszy brały ją na ręce i zawsze było ok.
Mój chłopak jak wrócił z pracy to tradycyjnie wsadził rękę do klatki, żeby się z nimi przywitać i też go ugryzła. Stała się również agresywna wobec Crispelki. Gryzie ją aż do krwi, wtedy muszę młodszą wyciągać z klatki na kilka godzin. Gdy wsadzam z powrotem jest wszystko dobrze. Martwi nas to.
Szczurki mają piętrową klatkę. Po incydentach z gryzieniem, Filemonka zaczęła zbierać w pyszczku trociny z dołu i zanosi je na półpiętro w klatce. Robi przy tym niesamowity bałagan, bo trociny spadają jej na dół z powrotem oraz lecą na parapet. Potrafi przez godzinę zbierać trociny i zanosić na górę. Jak już ma ich trochę na górze to kładzie się na nich i leży w bezruchu nawet pół dnia. Zawsze robiła sobie legowisko na dole klatki w rogu. Nigdy nie zmieniała miejsca.
Crispelka zaczęła się jej bać. Nie podchodzi do niej, nie chce się z nią bawić. Nawet zauważyłam, że oddaje jej jedzenie byle żeby nie zostać znowu pogryzioną.
O co może chodzić? Pomóżcie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z samiczką

Post autor: IHime »

Oglądał ją wet, nic jej nie dolega? Jeśli nie ma szans, żeby była w ciąży, może to wyglądać trochę na jakieś zaburzenie hormonalne albo coś ją boli. Nie bolą ją stawy? Nie porusza się dziwnie od pewnego czasu? Nie ma guzów na listwie mlecznej, w jamie brzusznej? Je, pije i załatwia się normalnie? Nie pachnie dziwnie?
Nexx369
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 11, 2013 11:18 am

Re: Problem z samiczką

Post autor: Nexx369 »

Je i pije normalnie, z załatwianiem się też jest wszystko ok. Żadnych guzów nie zauważyłam. U weta jeszcze z nią nie byłam, bo myślałam, że to chwilowe. Jeśli w ciągu najbliższych dni nic się nie zmieni to będę musiała z nią iść.
Awatar użytkownika
Majkelowa
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 12, 2013 1:54 pm

Re: Problem z samiczką

Post autor: Majkelowa »

I co z małą? ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”