Jak wytresować szczura?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

LOLPanda3
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 18, 2013 9:09 pm

Jak wytresować szczura?

Post autor: LOLPanda3 »

]Mój szczur ma 1 miesiąc. A pan ze sklepu powiedział że gdy szczur jest młody musi się bawić i "uczyć". Z jakiego materiału najlepiej zrobić mu labirynt (tylko o takiej wysokości żeby nie przeskoczył ściany), aby był coraz bardziej "zaprzyjaźniony" z moim pokojem i moją rodziną? Jeśli znacie różne pomysły na zabawę i naukę dla niego piszcie do mnie, a ja spróbuję nauczyć szczura reagowania na imię. (Jeśli wiecie jak to zrobić też piszcie proszę)


P.S.
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)



Wątek przeniesiony.
Mod. /Dulci
izka12
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 3:51 pm

Re: Jak wytresować szczura?

Post autor: izka12 »

Szczury to bardzo inteligentne bestie i da się nauczyć je wielu rzeczy. Podstawą do wpojenia im czegoś jest utrzymanie silnej więzi ze zwierzakiem. Musisz go często brać na ręce, dużo z nim przebywać, żeby wiedział, że jesteś jego właścicielem. Trzeba pracować nad tym, żeby nie był dziki, a podlega człowiekowi. To jest główna metoda. Jeśli szczur nam ufa, nie stresuje się w naszej obecności możemy uczyć go fajnych rzeczy jak np. przychodzenie na zawołanie. Najważniejsze jest, żeby reagowały na jakąś komendę/ znak. Musisz często w jego obecności wykonywać jakiś charakterystyczny dźwięk, który sobie stopniowo z Tobą skojarzy. Ja swojego przyzwyczaiłam do dźwięku uderzania palcami o coś. I w momencie, gdzie puścisz go w pokoju, po wykonaniu znajomego dla niego symbolu będzie wracał. Zaręczam, że działa, bo próbowałam już na nie jednym szczurze. Powodzenia.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wytresować szczura?

Post autor: Cyklotymia »

Szczur najlepiej się będzie bawił z drugim szczurem :)
Awatar użytkownika
peggy_cinamon
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 10:42 am

Re: Jak wytresować szczura?

Post autor: peggy_cinamon »

Ja uczyłam szczura imienia w momencie dawania mu smakołyków na wybiegu, gdy przybiegał po (długim) nawoływaniu (wymawiałam imię szczurki), dostawał smakołyk. Nauczyła się tego skubana w jeden dzień :) miała może z 5 tygodni. Później od razu zaczęłam ją uczyć komendy 'kółko', zafascynowana wyczynami szczurów na youtube. Nauka trwała ok 2, może 3 dni. Za każdym razem gdy Megii chciała smakołyk, toczyłam w powietrzy nad jej noskiem kółko i wymawiałam głośno to słowo (komendę: ,,kółko!''). Nauczyła się szybko, teraz robi sama, w ramach 'proszenia'. Drugi szczurek natomiast będąc u nas 4 dni, mając 4 miesiące, szybko uczy się swojego imienia, bo często jest wymawiane. Długie i stonowane mówienie do zwierzaka też pomaga :)
Ze mną: Pudel, Róźka, Lusia
W szczurzym Niebie: Bazyl, Lolo, Megunia, Bąbla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”