Mój szczur fuzz i mały szczurek z zoologicznego

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Alice5
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 27, 2013 3:59 pm

Mój szczur fuzz i mały szczurek z zoologicznego

Post autor: Alice5 »

Witam Was,
Kilka dni temu otrzymałam na urodziny szczura fuzz, z informacji zaczerpniętych od koleżanki od której go dostałam szczur jest z hodowli domowej natomiast jest dość duży, więc nie mam pojęcia w jakim może być wieku, natomiast młodziutkim szczurkiem na pewno nie jest.
Leon jest trochę nieufny, boi się, a połowę dnia przesypia w koncie.... być może z braku towarzystwa. Kiedy daję mu kawałek jabłka wyrywa je bardzo agresywnie, kiedy chcę go wziąć na ręce nie wchodzi na moją dłoń sam, czasem gryzie mnie w palce ale robi to dosyć delikatnie.
Od dzisiaj miała mieszkać z nim mała samiczka ze sklepu zoologicznego, którą kupił mój wspóllokator, jest jakieś 3 razy mniejsza. Kiedy się spotkali totaaalne wariactwo!
Nie wiem czy to normalne ale oba szczury gryzą się po ogonkach, mała zaczepiana przez Leona piszczy.
Jest w klatce od jakiejś godziny i jest już spokojnie.
Właściwie, czy one mogą mieszkać w jednej klatce ?
Dodam, że Leon przy pierwszym spotkaniu od razu próbował 'dobierać się' do niej.
Czekam na sugestie i rady.,
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Mój szczur fuzz i mały szczurek z zoologicznego

Post autor: Morgana551 »

Szczury przeciwnej płci nie mogą żyć razem! Inaczej co miesiąc będzie kilkanaście młodych. Trzeba wykastrować samca. jest duże prawdopodobieństwo, że samiczka już jest w ciąży.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Mój szczur fuzz i mały szczurek z zoologicznego

Post autor: akzi »

no wiesz, po pierwsze to nie mogą życ razem w klatce, prawdopodobnie ja wyżej napisała morgana szczura juz jest w ciąży ale módlmy się że nie

musisz wykastrować samca albo wysterylizować samicę, polecam samicę zaoszczędzisz jej w przyszłości duzo chorub przy okazji.

następnym razem zapoznaj się z zasadami poznawania ze sobą nowych szczurów by uniknąć nieszczęścia,
i oddziel je natychmiast .


gryzie cię w palce bo cię iska okazuje ci sympatie
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”