Dwa Ogonki Hmmm...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ruku
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 12, 2013 12:14 pm
Kontakt:

Dwa Ogonki Hmmm...

Post autor: Ruku »

Hej. Nie wiem czy jest gdzieś podobny post, a jeżeli jest to jeśli możecie podeślijcie link.
Mój post będzie dotyczył dziwnej sprawy. Jak wiecie od dwóch tygodni mam nowego szczurka, młodszego od tego co miałem dotychczas. I jest taki problem. Jeżeli młodszy szczur jest z starszym od próbuje wejść pod nią, hmmm zaczepia ją itp. I starsza jak się denerwuję popiskuje i przewraca małego na plecki (Wiem, że pokazuje dominację..). Ale nie wiem co mam robić, bo jeżeli są w mniejszej klatce, transporterze to się tak nie zachowują.
Jeżeli możecie coś poradzić. Może nie mogą być ze sobą. Choć się nie ranią, tylko nie raz popiskują. .. :-\
Z nami Hanhii i Ranii
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Dwa Ogonki Hmmm...

Post autor: Svefn »

Co robić? Nic nie robić (a już na pewno nie rozdzielać). To najnormalniejsze zachowanie. Przewracanie na plecy będzie póki są szczury.
Przy przewracaniu dodatkowo będzie iskanie (wygląda jak gryzienie, ale to nie jest gryzienie) w różnych miejscach - boki, szyja, głowa... będzie też wąchanie tyłka. Wszystko to okraszone dużą ilością piskania (raz jeden, raz drugi szczurek, czasami oba na raz). Piszczenie nie musi oznaczać bólu (czasami to niezadowolenie, czasami sprzeciw, a czasami sygnał, że lepiej by było poiskać też trochę bardziej w lewo, albo mniej energicznie).
Takie to już szczurze rozrywki i pogadanki.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Ruku
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 12, 2013 12:14 pm
Kontakt:

Re: Dwa Ogonki Hmmm...

Post autor: Ruku »

Dzięki za odpowiedz :)
Z nami Hanhii i Ranii
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”